NowościAktualnościNajczęściej wyszukiwane marki samochodów w 2019 roku

Najczęściej wyszukiwane marki samochodów w 2019 roku

Sprawdziliśmy, jakie są najczęściej wyszukiwane marki samochodów w Internecie. Dowiedz się, który producent jest najpopularniejszy w Polsce.

Eksperci z CompareTheMarket.com.au (porównywarki ubezpieczeń online) przygotowali interesujące zestawienie dotyczące najczęściej poszukiwanych producentów samochodów. Na podstawie danych z wyszukiwarki Google sporządzili interaktywną mapę świata, na którą naniesiono najpopularniejsze marki aut w poszczególnych krajach.

Najczęściej wyszukiwanym producentem w 2019 r. było BMW, które znalazło się na szczycie listy w 122 na 164 zweryfikowane państwa. Bawarska marka okazała się najpopularniejsza także w polskim Internecie. Nie powinno to dziwić, ponieważ BMW jest prawdziwie globalnym producentem i oferuje szeroką gamę modelową. Drugie miejsce zajęła Toyota, a podium zamknął Mercedes. Tuż za nimi uplasowało się Audi.

Analizując statystyki, warto zwrócić uwagę na „lokalny patriotyzm” wyników wyszukiwania. W ubiegłym roku Volvo było najczęściej poszukiwanym producentem w Szwecji, Hyundai – w Korei Południowej, a Toyota – w Japonii. Z kolei w Ukrainie najpopularniejszą marką w Internecie był Awto-WAZ.

Interaktywna mapa jest dostępna pod tym adresem.
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji