Znamy listę najczęściej wyszukiwanych producentów aut w 2020 roku. Sprawdź, która marka okazała się najpopularniejsza w Polsce.

Eksperci z CompareTheMarket.com.au (porównywarki ubezpieczeń online) przygotowali ciekawe zestawienie dotyczące najpopularniejszych marek samochodów w Internecie. Na podstawie danych z Google Trends sporządzili interaktywną mapę świata, na którą naniesiono najczęściej wyszukiwanych producentów aut w poszczególnych krajach.

W 2020 roku najczęściej wyszukiwanym producentem w Internecie była Toyota, która znalazła się na szczycie listy w 55 krajach spośród 158 analizowanych. Drugie miejsce zajęło BMW – lider zestawienia za 2019 rok, a podium zamknął Mercedes. Najpopularniejszą marką w Polsce tym razem okazało się Audi.

Top 5 najczęściej wyszukiwanych marek samochodów w Internecie w 2020 roku:

  1. Toyota – najpopularniejsza w 55 krajach
  2. BMW – najpopularniejsze w 34 krajach
  3. Mercedes – najpopularniejszy w 15 krajach
  4. Kia – najpopularniejsza w 7 krajach
  5. Ford – najpopularniejszy w 6 krajach

Przyglądając się powyższej mapce warto zwrócić także uwagę na „lokalny patriotyzm” wyników wyszukiwania. W ubiegłym roku najczęściej sprawdzanym w Internecie producentem w Szwecji było Volvo, we Francji – Peugeot, we Włoszech – Fiat, w Korei Południowej – Hyundai, a w Japonii – Toyota. Natomiast na Ukrainie najpopularniejszą marką był rodzimy Awto-WAZ.

Zobacz również:

Najczęściej wyszukiwane marki samochodów w 2019 roku

Źródło: Compare the Market

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj