NowościAktualnościKolejne akcje serwisowe. Sprawdź, czy Twoje auto jest na liście

Kolejne akcje serwisowe. Sprawdź, czy Twoje auto jest na liście

W ciągu ostatniego miesiąca ogłoszono kilka dużych kampanii naprawczych. Ford, Hyundai, Kia, Renault, Toyota i Volvo wzywają swoje auta do serwisów. Poznaj szczegóły.

Na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pojawiły się nowe powiadomienia o akcjach przywoławczych. Wśród producentów, którzy ogłosili kampanie serwisowe, znaleźli się Ford, Hyundai, Kia, Renault, Toyota i Volvo. Poniżej zamieszczamy szczegółową listę.

Ford Transit oraz Ford Transit Custom

Akcja serwisowa dotyczy 8965 egzemplarzy, wyprodukowanych w fabryce Kocaeli od 02.05.2016 r. do 04.05.2020 r. W tych autach zastosowano bezpiecznik 15 A chroniący pompę ROWP, który w przypadku awarii pompy nie zapobiegnie jej przegrzaniu. Może to skutkować miejscowym stopieniem korpusu pompy i okablowania i prowadzić do pożaru. Podczas wizyty w ASO zostanie wykonana stosowna naprawa.

Hyundai Santa Fe

Kampanią naprawczą objęto 1016 samochodów, wyprodukowanych w Korei Południowej. Może w nich dochodzić do zwarcia elektrycznego w obwodzie zasilania modułu sterowania układem ABS/ESC. Naprawa w serwisie polega na montażu zestawu bezpieczników w układzie ABS/ESC.

Kia Sorento oraz Kia Carnival

W Polsce akcja przywoławcza dotyczy łącznie 1552 aut, wyprodukowanych w Korei Południowej. Olej i wilgoć mogą przenikać do źródła zasilania modułu sterującego ABS, co może skutkować zwarciem i prowadzić do przeciążenia elektrycznego i pożaru. Właściciele samochodów objętych akcją zostaną powiadomieni o konieczności umówienia się na wizytę w ASO KIA w celu przeprowadzenia stosownej naprawy.

Renault Megane, Renault Scenic i Renault Talisman

Na polskim rynku akcją serwisową objęto łącznie 202 egzemplarze modeli Megane IV (wyprodukowanych w Palencii w Hiszpanii do 20.06.2019 r.) oraz Scenic IV i Talisman (wyprodukowanych w Douai we Francji do 27.05.2019 r.). W przypadku tych aut może dojść do wycieku paliwa. Naprawa będzie polegać na wymianie przewodu zasilającego paliwa.

Toyota ProAce City

Kampania naprawcza dotyczy 17 samochodów, wyprodukowanych w Belgii od 03.01 do 13.01.2020 r., w których może dojść do pęknięcia wewnętrznego drążka kierowniczego, co może skutkować trudnościami w prowadzeniu pojazdu zwiększając ryzyko wypadku. Naprawa będzie polegać na wymianie wewnętrznych drążków kierowniczych po obu stronach autach.

Volvo S60, S60CC, V60, V60CC, XC60, V70, XC70 oraz S80

W naszym kraju akcja serwisowa dotyczy łącznie 38 818 aut z roku modelowego 2007-2020. Wytrzymałość linki mocującej przedni pas bezpieczeństwa może się z czasem zmniejszyć, co może prowadzić do niewystarczającego podtrzymania przedniego pasa w razie wypadku. Właściciele samochodów objętych akcją zostaną powiadomieni o konieczności zgłoszenia się do ASO Volvo w celu wymiany mocowania pasa bezpieczeństwa. Do czasu naprawy pojazdu zaleca się kierowcy i pasażerowi zadbanie o to, aby zapięcie pasa bezpieczeństwa pozostawało w pozycji pionowej, równolegle do oparcia, oraz nie zaginało się nad poduszką siedziska podczas wsiadania.

Volvo V40, V40CC, S60, S60CC, V60, V60CC, XC60, V70, XC70 oraz S80

Akcja przywoławcza dotyczy w sumie 4571 egzemplarzy, wyposażonych w czterocylindrowe silnika Diesla, z roku modelowego 2014-2017. Wlewanie płynu chłodzącego do układu chłodzenia silnika może powodować ryzyko uwięzienia powietrza w układzie chłodzenia, co w następstwie może powodować niewystarczające chłodzenie elementów silnika i ich uszkodzenie oraz prowadzić do pożaru w komorze silnika. Naprawa w serwisie będzie polegać na wyposażeniu układu chłodzenia w dodatkową linię odgazowującą (wąż odpowietrzający) między chłodnicą a zbiornikiem wyrównawczym.

Volvo S60 oraz Volvo V60

Na naszym rynku kampanią naprawczą objęto 23 auta z roku modelowego 2016-2018. Tworzywo, z którego wykonany jest kolektor wlotowy silnika może odkształcić się, skutkując nietypową pracą silnika, w tym między innymi zaświeceniem się kontrolki awarii silnika, przerwaniem pracy silnika lub brakiem mocy. Może również wystąpić pożar w komorze silnika. Naprawa będzie polegać na aktualizacji oprogramowania oraz przebudowy części obwodu chłodzenia układu recyrkulacji spalin (EGR).

Zobacz również:

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji