NowościAktualnościNowe akcje serwisowe. Zobacz, jakie modele są na liście

Nowe akcje serwisowe. Zobacz, jakie modele są na liście

Wśród aut wzywanych do serwisów znajdziemy zarówno 20-letnie BMW serii 3 E46, jak i najnowszego elektrycznego SUV-a Mercedesa. Dowiedz się więcej.

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęły kolejne powiadomienia o kampaniach naprawczych. Wśród producentów, którzy ogłosili akcje serwisowe są BMW, Mercedes, Renault, Toyota i Volvo. Poniżej zamieszczamy szczegółową listę.

BMW serii 3 (E46)

Kampania serwisowa dotyczy 1897 egzemplarzy BMW E46, wyprodukowanych w Niemczech. Przy wyzwoleniu poduszki powietrznej kierowcy spowodowanym wypadkiem może powstać zbyt wysokie ciśnienie wewnętrzne w generatorze gazu, a w najgorszym przypadku generator gazu może pęknąć i części metalowe mogą spowodować obrażenia. Naprawa polega na wymianie poduszki powietrznej kierowcy, właściciele aut objętych akcją zostaną zaproszeni do ASO.

Mercedes EQC

Akcją przywoławczą objęto 17 egzemplarzy Mercedesa EQC. Niemiecki producent wykrył, że w tym elektrycznym SUV-ie może dojść do pęknięcia sworznia w mechanizmie różnicowym przedniej osi, a przez to do braku przeniesienia napędu do przedniej osi. Kawałki popękanego sworznia mogą doprowadzić do zablokowania mechanizmu różnicowego, a więc także przednich kół, przez co kierowca straciłby panowanie nad samochodem, zwiększając zagrożenie wypadkiem. Konsekwencją tej sytuacji mogłoby być także uszkodzenie obudowy skrzyni biegów i wyciek oleju na jezdnię, co stanowiłoby z kolei zagrożenie dla ruchu. Naprawa będzie polegać na wymianie elektrycznego układu przeniesienia napędu przedniej osi.

Mercedes GLE oraz Mercedes GLS

W Polsce do serwisu wzywanych jest 527 aut. Występuje ryzyko, że listwa ozdobna słupka okiennego tylnych drzwi odczepi się od pojazdu podczas jazdy, co może skutkować zagrożeniem dla ruchu drogowego. W ASO zostanie sprawdzona poprawność mocowania listew ozdobnych na słupkach okiennych tylnych drzwi i dokonana ewentualna korekta.

Renault Scenic IV, Renault Talisman oraz Renault Espace V

Kampanią naprawczą objęto łącznie 60 egzemplarzy, wyprodukowanych w fabryce w Douai (Francja) od 21.09.2018 r. do 03.06.2019 r. W przypadku tych trzech modeli  istnieje możliwość niedostatecznego dokręcenia sondy tlenków azotu, co wiąże się z ryzykiem pożaru pod pokrywą silnika. Właściciele takich aut zostaną listownie zaproszeni do serwisu w celu kontroli i dokręcenia sondy tlenków azotu.

Toyota Camry

Akcja serwisowa dotyczy 111 samochodów, wyprodukowanych w Japonii od 21.08 do 06.09.2019 r. Ten model jest wyposażony w pasy bezpieczeństwa, które posiadają dwa rodzaje mechanizmów blokujących. Jeden z nich mógł zostać nieprawidłowo zmontowany. W przypadku określonego typu wypadku, sytuacja taka może powodować niewłaściwie unieruchomienie pasażera, zwiększając tym samym ryzyko odniesienia obrażeń. Podczas wizyty w ASO zostaną sprawdzone oraz ewentualnie wymienione pasy bezpieczeństwa.

Toyota Yaris

W naszym kraju kampanią naprawczą objęto 85 aut, wyprodukowanych we Francji od 10.02.2003 r. do 07.10.2005 r. Istnieje możliwość, że podczas poprzedniej akcji serwisowej dotyczącej tego modelu, mogły one zostać wyposażone w nieprawidłowy napełniacz przedniej poduszki powietrznej pasażera. Wszystkiemu winna nieprawidłowa instrukcja naprawy przeznaczona dla Europy, z powodu której mógł zostać zainstalowany niewłaściwy napełniacz poduszki powietrznej, zamiast montażu odpowiedniego elementu. W razie wypadku opisana sytuacja może skutkować zadziałaniem poduszki powietrznej w sposób inny niż zaprojektowany, zwiększając ryzyko odniesienia obrażeń. Właściciele samochodów objętych akcją serwisową zostaną zaproszeni do ASO w celu sprawdzenia i/lub wymiany napełniacza przedniej poduszki powietrznej po stronie pasażera.

Volvo XC60 oraz Volvo XC90

Możliwość wystąpienia problemu związanego z wydajnością pojazdu w 19 egzemplarzach Volvo XC60 i XC90 z roku modelowego 2020. Jeżeli samochód stoi zaparkowany, a temperatura otoczenia jest niższa niż 5℃, użytkownik może doświadczyć braku lub niskiej wydajności auta po jego uruchomieniu, która skutkuje utratą mocy silnika podczas jazdy. Podczas wizyty w serwisie zostanie zaktualizowane oprogramowanie sterujące pracą jednostki napędowej.

Zobacz również:

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji