Seat Ibiza - Volkswagen Polo

UOKiK poinformował o nowych akcjach serwisowych Hyundaia, Seata i Volkswagena, a także Opla, Skody i Toyoty. Sprawdź, czy Twoje auto jest na liście.

Na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pojawiły się kolejne powiadomienia o kampaniach naprawczych. Wśród producentów, którzy ogłosili akcje serwisowe są Hyundai, Opel, Seat, Skoda, Toyota i Volkswagen. Poniżej zamieszczamy szczegółową listę.

Hyundai i30

Akcja serwisowa dotyczy 5 926 samochodów, wyprodukowanych w Korei Południowej. Uderzenie w dolną część nadwozia pojazdu, w której zamontowano moduł SRSCM, może spowodować aktywację poduszki powietrznej, mimo że warunki jej aktywacji nie zostały spełnione, a to stwarza ryzyko odniesienia obrażeń. Podczas wizyty w ASO Hyundai zostanie dokonana aktualizacja oprogramowania sterownika poduszek powietrznych – Airbag ACU.

Opel Grandland X

W niektórych egzemplarzach połączenie śrubowe haka holowniczego może być niezgodne ze specyfikacją. W naszym kraju ten problem dotyczy 5 aut z lat modelowych 2019-2020, wyprodukowanych we Francji. Naprawa będzie polegała na wymianie śrub.

Seat Arona oraz Seat Ibiza

Kampanią naprawczą objęto 5 780 samochodów z roku modelowego 2018-2019, wyprodukowanych w Hiszpanii do 25.09.2018 r. W przypadku tych dwóch modeli może dojść do niezamierzonego odblokowania tylnego lewego pasa bezpieczeństwa, co może skutkować brakiem ochrony przez pas podczas wypadku lub gwałtownego hamowania i być przyczyną obrażeń. Właściciele takich aut zostaną listownie zaproszeni do serwisów w celu doposażenia podwójnego zamka pasa w element dystansowy.

Seat Leon

Akcja przywoławcza dotyczy 25 aut, wyprodukowanych w Hiszpanii w latach 2014-2015. W wyniku poluzowania się śrub nastawnika wałka rozrządu może dojść do wycieku oleju. Zabrudzenie jezdni olejem stwarza ryzyko dla innych uczestników ruchu drogowego. Podczas wizyty w ASO zostanie wymieniony nastawnik wałka rozrządu.

Seat Arona, Ateca, Ibiza, Leon i Toledo

W Polsce kampania naprawcza dotyczy łącznie 11 egzemplarzy modeli Ibiza i Arona (wyprodukowane od 01.12 do 11.12.2017 r.), Ateca (wyprodukowane od 02.12 do 17.12.2017 r.), Toledo (wyprodukowane od 04.12 do 06.12.2017 r.) oraz Leon (wyprodukowane od 01.12 do 05.12.2017 r.). W przypadku zadziałania poduszki bezpieczeństwa kierowcy podczas wypadku, może dojść do niedostatecznie szybkiego jej napełnienia gazem, co grozi obrażeniami. Naprawa polega na wymianie poduszki bezpieczeństwa kierowcy.

Skoda Fabia, Octavia, Rapid i Yeti

Akcją serwisową objęto 46 samochodów, wyprodukowanych w Czechach od 08.01.2014 r. do 29.01.2015 r. W wyniku poluzowania się śrub nastawnika wałka rozrządu może dojść do wycieku oleju. Zabrudzenie jezdni olejem stwarza ryzyko dla innych uczestników ruchu drogowego. Podczas wizyty w ASO zostanie wymieniony nastawnik wałka rozrządu.

Toyota Prius, Prius+ i Prius Plug-in

Na polskim rynku kampania naprawcza dotyczy 453 aut, wyprodukowanych w Japonii od 07.01.2015 r. do 17.05.2018 r. Problemy może sprawić system informujący o zapięciu pasów bezpieczeństwa. Po wielokrotnym użyciu pasa bezpieczeństwa, z powodu niewłaściwego montażu styków elektrycznych, istnieje ryzyko wystąpienia ponadnormatywnego ich zużycia oraz odkładania się pozostałości tych elementów. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, z powodu zwarcia między stykami elektrycznymi, system będzie sygnalizował stan niezapiętego pasa bezpieczeństwa nawet jeśli jest on prawidłowo zapięty. Właściciele samochodów objętych akcją serwisową będą proszeni o kontakt z ASO w celu wymiany wewnętrznego pasa bezpieczeństwa po stronie kierowcy.

Volkswagen Polo

Akcja przywoławcza w naszym kraju dotyczy 4 144 egzemplarzy, wyprodukowanych pomiędzy 29.10.2016 r. a 41 tygodniem kalendarzowym 2018 r. w fabrykach Uitenhage (RPA) i Pamplona (Hiszpania). W tych autach może dojść do niezamierzonego odblokowania tylnego lewego pasa bezpieczeństwa, co może skutkować brakiem ochrony przez pas podczas wypadku lub gwałtownego hamowania i być przyczyną obrażeń. Podczas wizyty w autoryzowanym serwisie podwójny zamek pasa zostanie doposażony w element dystansowy.

Zobacz również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj