NowościAktualnościNowe akcje serwisowe. Właściciele tych aut muszą odwiedzić ASO

Nowe akcje serwisowe. Właściciele tych aut muszą odwiedzić ASO

Na stronie UOKiK pojawiły się informacje o kolejnych kampaniach naprawczych. Honda, Opel, Renault, Subaru i Volkswagen wzywają auta do serwisów. Zobacz, jakie modele są na liście.

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęły nowe powiadomienia o akcjach serwisowych. Wśród producentów, którzy ogłosili kampanie naprawcze są Honda, Opel, Renault, Subaru i Volkswagen. Poniżej zamieszczamy szczegółową listę.

Honda Accord, Civic, CR-V, Integra, Legend, Logo i Shuttle

W naszym kraju do serwisu wezwano łącznie 603 samochody, wyprodukowane w Wielkiej Brytanii, Japonii i Stanach Zjednoczonych w latach 1996-2000. Z powodu niedostatecznego uszczelnienia obudowy napełniacza poduszki powietrznej, mogło dojść do nadmiernej absorbcji wilgoci przez materiał pirotechniczny poduszki powietrznej kierowcy. Może to powodować powstanie niedostatecznego lub nadmiernego ciśnienia w chwili napełniania poduszki powietrznej na skutek wypadku. Zbyt małe ciśnienie powoduje niedostateczne wypełnienie poduszki powietrznej, a jeśli ciśnienie wewnętrzne jest zbyt wysokie, napełniacz może ulec pęknięciu i w rezultacie do kabiny pasażerskiej mogą przedostać się odłamki metalowej obudowy, co może spowodować obrażenia ciała kierowcy lub pasażerów samochodu. Posiadacze aut objętych akcją zostaną zaproszeni do ASO na bezpłatną naprawę.

Opel Insignia B

Akcja przywoławcza dotyczy 3307 egzemplarzy z lat modelowych 2018-2019, wyprodukowanych w Niemczech. W wyniku ocierania się o przewód pompy paliwa zacisku wiązki przewodów może dojść do jego przetarcia i wycieku paliwa, co może skutkować pożarem. Podczas wizyty w serwisie zostanie sprawdzone ułożenie przewodu paliwa, wymieniony zacisk przewodów oraz dodana przelotka, a w uzasadnionych przypadkach nastąpi także wymiana całego przewodu.

Opel Vivaro C oraz Opel Zafira Life

W przypadku tych modeli ogłoszono dwie akcje serwisowe, dotyczące:

  • 14 aut, wyprodukowanych we Francji, w których śruby i/lub nakrętki mocujące tylną oś mogły zostać dokręcone z niewłaściwym momentem obrotowym, co może mieć wpływ na stabilność prowadzenia.
  • 34 aut, wyprodukowanych we Francji i w Wielkiej Brytanii, w których możliwe jest uszkodzenie przez wilgoć modułu sterującego poduszki powietrznej i jego nieprawidłowe działanie.

Posiadacze wadliwych egzemplarzy zostaną powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia usterek oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów w celu wykonania stosownych napraw.

Renault Trafic III

Na polskim rynku akcją serwisową objęto 44 samochody, wyprodukowane w fabryce w Sandouville (Francja) od 28.03 do 06.06.2019 r. W przypadku tych egzemplarzy może nie zadziałać hamulec parkingowy po zaciągnięciu dźwigni, co grozi kolizją. Usterka objawia się wyczuwalnym, dłuższym skokiem dźwigni hamulca parkingowego. W ASO zostaną skontrolowane oznaczenia na zaciskach hamulcowych kół tylnych i, gdy będzie to konieczne, nastąpi wymiana zacisków hamulcowych kół tylnych.

Subaru Forester, Impreza oraz XV/Crosstrek

Kampania naprawcza dotyczy łącznie 1092 egzemplarzy modeli Impreza (2017-2019MY), XV/Crosstrek (2018-2019MY) i Forester 2.0L (2019-2020MY). Z powodu niewłaściwego oprogramowania modułu sterującego silnika (ECM), cewka zapłonowa może być zasilana dłużej niż przewidziano po wyłączeniu silnika. Może to prowadzić do wzrostu temperatury i zwarcia, zwiększając ryzyko porażenia prądem i pożaru. Właściciele samochodów objętych akcją zostaną poinformowani o konieczności wizyty w warsztacie w celu przeprogramowania sterownika.

Volkswagen Tiguan Allspace (LWB)

W naszym kraju akcją przywoławczą objęto 100 aut, wyprodukowanych w Niemczech pomiędzy 23.12.2016 r. a 03.05.2019 r. W skrzynce elektrycznej został zamontowany niewłaściwy bezpiecznik wielokrotny. W przypadku zderzenia, przy którym zadziałają poduszki bezpieczeństwa, pompa paliwa nie zostanie automatycznie odłączona, co może skutkować wyciekiem paliwa i pożarem. Naprawa w ASO polega na wymianie bezpieczników.

Zobacz również:

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji