NowościAktualnościAndroid Auto z dużą zmianą. Zdania są podzielone

Android Auto z dużą zmianą. Zdania są podzielone

Coraz więcej użytkowników Android Auto zauważyło w ostatnim czasie istotną zmianę w aplikacji. Co to takiego i dlaczego nie każdemu odpowiada?

Kierowcy korzystający z Android Auto nie mogą narzekać na nudę. Co kilka tygodni Google udostępnia kolejną aktualizację tej aplikacji, która albo przynosi sporo poprawek, albo wręcz… nic nie zmienia. Faktem jest, że ze względu na obfitość konfiguracji telefon-samochód Android Auto nie grzeszy stabilnością działania, ale przynajmniej producent robi wszystko, by ją jak najefektywniej poprawić.

Kolejne zmiany w Android Auto wynikają też z kompatybilności z wieloma usługami, np. Mapami Google. Dla wielu kierowców możliwość wyświetlenia trasy z Google Maps na większym ekranie samochodu to zresztą główny powód do korzystania z Android Auto. W ostatnim czasie popularną aplikację nawigującą dotknęło wiele zmian, które odczuwają teraz użytkownicy aut. Co się zmieniło w Android Auto?

Android Auto. Zmiana dotyczy Google Maps

Główna zmiana w Android Auto tyczy się nowych kolorów wyświetlanej na ekranie auta nawigacji Google Maps. Właściciele smartfonów z Androidem (ale też i iPhone’ów) spostrzegli je już jakiś czas temu. Najogólniej mówiąc, Mapy Google przyjęły bardziej „chłodne” barwy. Zmienił się też kolor wyświetlanej trasy głównej (na granatowy) oraz tras alternatywnych (na niebieskawy). Takie odświeżenie nie wszystkim przypadło do gustu. Nie brakuje doniesień, że nowe barwy bardziej „rażą” w oczy i są mniej „naturalne” od poprzednich.

Google Maps
W ostatnim czasie Google Maps przeszło istotną modyfikację palety barw. Nie wszystkim się ona spodobała.

W teorii odświeżone Mapy Google powinny od razu wyświetlać się także poprzez aplikację Android Auto, ale w praktyce niektórzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć ich na ekranie samochodu (podczas gdy u innych nowe Google Maps jest od jakiegoś czasu). To zapewne efekt zaburzeń wynikających m.in. z różnych wersji Android Auto i Google Maps na telefonie, lub tzw. etapowego wdrażania nowych funkcji. Należy wobec tego cierpliwie poczekać, aż nowe kolory w Google Maps pojawią się w naszym samochodzie. Powinny być dobrze widoczne zarówno we włączonej aplikacji nawigującej, jak i na dzielonym ekranie.

Polecamy również:

Android Auto bezprzewodowo. Jak połączyć się bez kabla?

Koniec z kablami. Do tych aut trafi bezprzewodowy Android Auto

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji