Nowości36 liderów sprzedaży w poszczególnych segmentach w Polsce - RANKING

36 liderów sprzedaży w poszczególnych segmentach w Polsce – RANKING

  • Niekwestionowanym liderem sprzedaży jest Skoda Octavia (124 00 sztuk)
  • Najpopularniejsza klasa to kompakty (prawie 90 000 sztuk)
  • Ford Mustang to najpopularniejsze auto sportowe (391 sztuk)

Tygodnik „Motor” przeprowadził analizę najpopularniejszych przedstawicieli segmentów aut w Polsce. Przez pierwsze trzy kwartały 2016 roku zarejestrowano u nas 303 tysiące nowych samochodów osobowych.

Najwięcej, bo prawie 90 tysięcy stanowią kompakty ze Skodą Octavią na czele. Reprezentantka Czech jest także najchętniej kupowanym autem w Polsce (sprzedano 12400 sztuk). Drugą najpopularniejszą klasą jest stale rosnący i zdobywający uznanie segment małych SUVów i crossoverów. Sprzedano ich 71,5 tysiąca sztuk, czyli o prawie 20 tysięcy więcej niż aut miejskich. Pozycję lidera w tej klasie zajmuje nieco leciwa i budżetowa Dacia Duster, wyprzedzając niegdyś rekordowego Nissana Qashqai’a i reprezentantów z Korei (Kia, Hyundai). Za sprawą spodziewanych niedługo nowości w klasie SUV (np. Skoda Kodiaq czy Peugeot 3008) segment ten może jeszcze silniej zaznaczyć swoją pozycję na polskim rynku.

W Polsce największe uznanie zdobywają popularne marki – Skoda, Volkswagen, Opel, Toyota i Renault. Ich modele przewijają się w kolejnych kategoriach, a w niektórych przypadkach wygrywają w kilku (jak np. Volkswagen w segmencie mini, klasie średniej i miejskich minivanach, a Skoda w kompaktach i autach miejskich). W zestawieniu samochodów klasy wyższej i luksusowej pierwsze miejsce okupuje BMW swoimi modelami serii 5 i 7. Bawarski producent przoduje także w dużych SUVach. Łącznie przez trzy kwartały sprzedał w Polsce 8803 sztuki, podczas gdy depczący mu po piętach Mercedes 8355, a Audi 7571 aut. Dużym zaskoczeniem jest popularność najnowszego Forda Mustanga – Polacy kupili 391 sztuk, czyli trzy razy więcej od Mazdy MX-5.

Klasa mini

Auta miejskie

Kompakty

Klasa średnia

Klasa wyższa

Auta luksusowe

Sportowe

Małe i średnie crossovery i SUVy

Duże SUVy

Miejskie i kompaktowe minivany

Minivany klasy średniej

Kombivany

Minibusy

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji