NowościAktualnościBędzie mandat za mandatem. Rusza nowy odcinkowy pomiar prędkości

Będzie mandat za mandatem. Rusza nowy odcinkowy pomiar prędkości

GITD już szykuje dla kierowców kolejną przykrą niespodziankę i zamontuje odcinkowy pomiar prędkości w zupełnie nowym miejscu. Tam zdecydowanie trzeba zwolnić!

2023 rok jeszcze się nie skończył, a już przyniósł na drogach wiele nowych kamer odcinkowego pomiaru prędkości. Wynika to z postanowień Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, który w bieżącym roku zamierza je utworzyć w aż 40 nowych lokalizacjach. Część „obietnic” już udało się zrealizować, a żółte kamery stanęły w wielu nietypowych miejscach. Mowa chociażby o odcinkowym pomiarze prędkości na autostradzie A4 koło Wrocławia, autostradzie A2 obok Poznania czy na drogach ekspresowych S7, S11 i S14.

Niestety, trend montowania nowych kamer OPP zdaje się nie maleć, a żółte urządzenia pojawiają się na potęgę. Już wiemy, gdzie niedługo zacznie pracować kolejny odcinkowy pomiar prędkości. Nie mamy tym samym dobrych wiadomości dla mieszkańców województwa dolnośląskiego. Ledwo zdołali przyzwyczaić się do odcinkowego pomiaru prędkości na autostradzie A4 (na odcinku Kąty Wrocławskie-Kostomłoty), a już muszą się nastawiać na nowe tego typu fotoradary. Tym razem staną one we Wrocławiu i będą pierwszymi w tym mieście. Gdzie trzeba będzie pilnować prędkości?

Odcinkowy pomiar prędkości – Wrocław. Gdzie trzeba zwolnić?

Odcinkowy pomiar prędkości we Wrocławiu obejmie spory, bo 2,6-kilometrowy odcinek al. Jana III Sobieskiego. Rozpocznie się przy moście Bolesława Krzywoustego, a zakończy obok łącznika ul. Wilanowskiej z al. Sobieskiego. Obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 70 km/h, natomiast ciężarówki muszą zwolnić do 50 km/h.

Odcinkowy pomiar prędkości we Wrocławiu. Kiedy uruchomienie?

Kamery odcinkowego pomiaru prędkości we Wrocławiu już są zamontowane i czekają na uruchomienie. Nastąpi to po doprowadzeniu do nich przyłącz energetycznych. Urządzenia przeszły już niezbędne testy i zostały poddane kalibracji oraz legalizacji. Żółte kamery powinny tym samym rozpocząć pracę jeszcze w 2023 roku.

Polecamy również:

Odcinkowy pomiar prędkości – aktualna lista lokalizacji

Bezlitosny odcinkowy pomiar prędkości. Kierowcy wpadają tam na potęgę!

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

5 KOMENTARZE

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji