NowościAktualnościSznur aut pod kontrolą kamer. Tam będzie odcinkowy pomiar prędkości

Sznur aut pod kontrolą kamer. Tam będzie odcinkowy pomiar prędkości

GITD niedługo uruchomi odcinkowy pomiar prędkości na licznie uczęszczanej drodze krajowej. Zobacz, gdzie trzeba będzie koniecznie zwolnić.

Statystyki dobitnie świadczą o słuszności stawiania na drogach kamer odcinkowego pomiaru prędkości. Idealnym przykładem jest OPP na autostradzie A4, który przez miesiąc łapie ponad 100 tysięcy kierowców, wystawiając im mandaty za przekraczanie prędkości. Wobec tego nie dziwi fakt coraz śmielszego stawiania żółtych kamer na innych drogach ekspresowych i autostradach. Wychodzi na to, że monitorując prędkość o wiele łatwiej da się utrzymać na tego typu trasach płynność ruchu i zapewnić optymalny poziom bezpieczeństwa.

W polskiej sieci dróg ogromną rolę wciąż odgrywają drogi krajowe, które przyjmują na siebie duży ruch samochodowy w regionach, gdzie nadal brakuje dróg szybkiego ruchu. Dlatego pośród 40 nowych odcinkowych pomiarów prędkości, jakie pojawią się na polskich drogach do końca 2023 roku, znajdzie się wiele urządzeń sprawdzających prędkość na drogach krajowych. Niedługo swojego OPP doczeka się popularna „krajówka” na Mazowszu, znana z dużej liczby poruszających się po niej ciężarówek. Mowa o drodze krajowej nr 50, czyli Tranzytowej Obwodnicy Warszawy. Gdzie na DK50 pojawi się odcinkowy pomiar prędkości?

Odcinkowy pomiar prędkości (DK50). Gdzie będą kamery?

Na wstępie warto zaznaczyć, że na „krajowej 50-tce” od lat już funkcjonują aż 3 odcinkowe pomiary prędkości. Spotkamy je w Strachówce (powiat wołomiński), Regucie (powiat otwocki) oraz Sochaczewie (powiat sochaczewski). Kierowcy, zwłaszcza prowadzący ciężarówki, niebawem będą musieli odnotować w pamięci kolejny OPP, który tym razem pojawi się na DK50 w ciągu obwodnicy Mszczonowa. Żółte kamery swoim zasięgiem obejmą okolice skrzyżowania „50-tki” z drogą ekspresową S8. Na monitorowanym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h, więc przejechanie odcinkowego pomiaru prędkości nie będzie się wiązało z nagłym zwolnieniem.

Wiele wskazuje na to, że odcinkowy pomiar prędkości na drodze krajowej 50 w Mszczonowie już niedługo zacznie działać: zarówno urządzenia, jak i niezbędne oznakowanie stoją już bowiem na swoich miejscach. Uruchomienie jest zatem kwestią czasu. Powinno to nastąpić do końca 2023 roku.

Polecamy również:

Odcinkowy pomiar prędkości – aktualna lista lokalizacji

Kolejny odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie. Tam nie podgonimy!

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji