Najlepsze kompaktowe SUV-y 2021 roku. Ranking tygodnika Autocar

Najlepsze kompaktowe SUV-y 2021 roku. Ranking tygodnika Autocar

Dziennikarze tygodnika Autocar wytypowali 10 najlepszych kompaktowych SUV-ów mijającego roku. Sprawdź, które modele znalazły się na podium.

Z każdym rokiem kompaktowe SUV-y zdobywają coraz większą popularność, kosztem nie tylko zwykłych hatchbacków, ale także aut klasy średniej. Trudno się dziwić, ponieważ samochody z tego segmentu oferują przestronne, dobrze wykonane wnętrza i wysoką pozycję za kierownicą, przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnych gabarytów, co ułatwia jazdę po mieście.

Przekonajmy się, które auta wyróżniła redakcja brytyjskiego tygodnika Autocar w tym roku. Dla porównania można także zerknąć na zestawienie z ubiegłego roku.

1. Range Rover Evoque

Na najwyższym stopniu podium ponownie znalazł się Range Rover Evoque, który jest jedną z najbardziej luksusowych propozycji w tej klasie, zapewniając nabywcom poczucie wyjątkowości. Do tego dochodzą jeszcze całkiem przestronne wnętrze oraz nowoczesna, zelektryfikowana gama silnikowa.

Range Rover Evoque (2021)

2. Volvo XC40

Brytyjczycy docenili Volvo XC40 za jego charyzmę i oryginalny styl, jak również wysoką jakość wykończenia wnętrza i komfort. Dodatkowo po stronie atutów szwedzkiego SUV-a wskazali także bardzo dobre właściwości jezdne i obecność w gamie wersji z napędem na cztery koła.

Volvo XC40 (2021)

3. Mazda CX-5

Zdaniem redaktorów tygodnika Autocar Mazda CX-5 to nie tylko jeden z najlepiej wyglądających SUV-ów na rynku. Japońskie auto wyróżnia się także rozsądnym zapotrzebowaniem na paliwo oraz przyjemnym prowadzeniem. Z kolei wnętrze CX-5 jest solidnie wykonane i dobrze wyciszone, a przy tym oferuje dużo miejsca dla pasażerów i spory bagażnik.

Mazda CX-5 (2021)

4. Hyundai Tucson

Hyundai Tucson (2021)

5. Nissan Qashqai

Nissan Qashqai (2021)

6. Volkswagen Tiguan

VW Tiguan (2021)

7. Ford Kuga

Ford Kuga (2021)

8. Skoda Enyaq

Skoda Enyaq iV (2021)

9. Jaguar E-Pace

Jaguar E-Pace (2021)

10. BMW X1

BMW X1 (2021)

Źródło: Autocar

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji