NowościAktualnościToyota RAV4 PHEV zadebiutuje w Los Angeles

Toyota RAV4 PHEV zadebiutuje w Los Angeles

Toyota zapowiedziała, że na listopadowym Los Angeles Auto Show zaprezentuje RAV4 w wersji plug-in hybrid. Na razie japoński producent nie ujawnia więcej szczegółów. Zobacz, co udało nam się ustalić.

Opublikowany wczoraj na amerykańskiej stronie Toyoty komunikat prasowy jest raczej oszczędny w słowa, ale na szczęście japoński producent zdradził kilka informacji na temat nowego modelu.

Zacznijmy od nagłówka wiadomości: „Toyota zapowiada najmocniejszą RAV4”. To rodzi domysły, czy chodzi faktycznie o parametry napędu, czy może raczej o „moc możliwości” hybrydy plug-in? W tym przypadku pomocne okazuje się zdjęcie dołączone do komunikatu prasowego. Wprawne oko dojrzy, że na nakładce progowej, tuż przed tylnym kołem, umieszczono plakietkę AWD. Pozwala to przypuszczać, że model PHEV bazuje na aktualnie topowej wersji 2.5 Hybrid Dynamic Force o mocy 222 KM i z napędem AWD-i.

Co jeszcze wiadomo? Niestety – nie za wiele. Toyota wymieniła 3 cechy, którymi będzie się wyróżniał nowy model. Są to: dynamiczne przyspieszenie, zwinne prowadzenie i nienaganny styl. W tej ostatniej kwestii na pewno pomocny będzie debiutujący wraz z odmianą PHEV nowy lakier – Supersonic Red.

Teraz pozostaje nam już tylko czekać do 20 listopada. Wtedy właśnie odbywają się targi w Los Angeles.

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji