NowościPremieryZajrzyj do wnętrza nowych generacji Skody Kodiaq i Superb – oficjalne zdjęcia

Zajrzyj do wnętrza nowych generacji Skody Kodiaq i Superb – oficjalne zdjęcia

Choć na światowe premiery nowych generacji modeli Kodiaq i Superb musimy jeszcze trochę poczekać, Skoda zaspokaja rosnącą ciekawość i prezentuje całkowicie przeprojektowane wnętrza obu pojazdów.

Najistotniejsze zmiany dotyczą cyfrowych wskaźników, wprowadzenia wyświetlacza head-up oraz centralnego ekranu systemu informacyjno-rozrywkowego. Tak jak pisaliśmy w pierwszych jazdach Kodakiem i Superbem dźwignia zmiany biegów DSG została przeniesiona na kolumnę kierownicy, a konsola środkowa oferuje teraz więcej schowków. Ponadto obsługę ułatwią wielofunkcyjne pokrętła, tzw. Skoda Smart Dials. W trosce o producent w obu modelach wykorzystuje teraz tapicerkę wykonaną w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu.

Nowe funkcje dla jeszcze większego komfortu

Konsola środkowa obu nadchodzących wydaniach Superba i Kodiaqa została przeprojektowana na wzór tej w elektrycznym Enyaqu, dzięki czemu osoby na przednich siedzeniach mogą cieszyć się dodatkową wolną przestrzenią. Nowe generacje zaoferują także wyświetlacz head-up, który uzupełni 10,25-calowy wyświetlacz zestawu wskaźników oraz większy niż kiedykolwiek (12,9 cala) centralny ekran systemu multimedialnego.

Co istotne, mimo postępującej cyfryzacji w kokpicie zachowano analogowe instrumenty, na czele z wielofunkcyjnymi pokrętłami Skoda Smart Dials. Poniżej centralnego ekranu znajdują się trzy obrotowe przycisko-pokrętła z 32-milimetrowymi wyświetlaczami. Umożliwiają one szybki dostęp do wielu funkcji – ich zakres zależy od poziomu wyposażenia auta. Dwa zewnętrzne pokrętła dla kierowcy i pasażera z przodu sterują temperaturą wnętrza, ogrzewaniem i wentylacją foteli. Środkowa gałka kontroluje maksymalnie cztery różne funkcje, takie jak: głośność systemu audio, prędkość wentylatora, kierunek nawiewu, inteligentna klimatyzacja, tryby jazdy i wielkość mapy.

Aby zapewnić podróżującym jeszcze wyższy poziom komfortu, Skoda zadbała o nowe funkcjonalne rozwiązania, takie jak kieszeń na smartfon z możliwością szybkiego, indukcyjnego ładowania smarftona – a w przypadku modelu Kodiaq nawet dwóch – z mocą do 15 W oraz aktywnym chłodzeniem. Dodatkowo do dyspozycji będą nawet cztery porty USB-C o mocy wyjściowej 45 W, a także wygodne gniazdo USB-C o mocy 15 W umieszczone w lusterku wstecznym.

Nowe Skody Superb i Kodiaq będą dostępne z fotelami z funkcją masażu. Obejmują one dziesięć pneumatycznie sterowanych poduszek masujących i szeroki wybór programów, a także czterokierunkową regulację podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Ekologicznie wykończone wnętrza

Skoda wykorzystuje przyjazne dla środowiska materiały do produkcji wszystkich tekstyliów wewnętrznych, a także do dwóch cenionych rozwiązań Simply Clever: parasola w drzwiach kierowcy i skrobaczki do lodu.

Kontynuując koncepcję znaną z innych modeli, tradycyjne linie wyposażenia w nowym Superbie i Kodiaqu zostaną zastąpione wnętrzami Design Selections.

W SUV-ie klienci będą mogli wybierać spośród wersji Loft, Lounge oraz ecoSuite w kolorach czarnym lub koniakowym, z tkaninami wykonanymi w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu. Skóra wykorzystywana w wariancie ecoSuite powstaje w przyjaznym dla środowiska procesie garbowania, z wykorzystaniem pozostałości po przetwarzaniu ziaren kawy.

W przypadku czwartej generacji modelu Superb wersja wyposażenia Essence obejmuje Design Selection Studio, a wersja Selection – Loft, Lounge oraz Suite w kolorach czarnym i koniakowym. Wariant L&K poszerzy ofertę o Design Selection L&K Suite – również w kolorach czarnym i koniakowym, a także o skórę garbowaną przy użyciu odpadów z przetwarzania oliwek.

Premiera nowych generacji Skody Superb i Kodiaq odbędzie się w listopadzie 2023 roku.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji