NowościPremierySkoda Kamiq i Scala po liftingu – dynamiczny design, wyższy poziom bezpieczeństwa

Skoda Kamiq i Scala po liftingu – dynamiczny design, wyższy poziom bezpieczeństwa

Skoda kompleksowo odświeżyła swój kompaktowy model Scala oraz małego SUV-a Kamiq. Poza odświeżonym designem oba modele mogą być wyposażone w udoskonalone systemy wspomagające, w tym matrycowe reflektory LED.

Odświeżone Skody Scala i Kamiq będą dostępne na polskim rynku w pierwszym kwartale 2024 r. Oba zmodernizowane modele wyposażono w wydajne, nowoczesne benzynowe silniki turbo – TSI generacji evo2 – o mocy od 70 kW (95 KM) do 110 kW (150 KM).

Zmodyfikowana gama obu modeli składa się z trzech wersji wyposażenia wraz z sześcioma wariantami wnętrza Design Selections oraz z opcjonalnych pakietów i pojedynczych dodatków. Standardem są teraz cyfrowe wskaźniki o przekątnej 8 cali oraz 8,25-calowy wyświetlacz systemu operacyjnego. Nowe Skody Scala i Kamiq dostępne są także w usportowionej wersji Monte Carlo.

skoda kamiq 2023 po lifitngu wnętrze
Skoda Kamiq po liftingu (2023) – deska rozdzielcza

Bardziej dynamicznie stylizowana Skoda Scala

Scala była pierwszym modelem, który zaprezentował obecny język projektowania marki. W ramach liftingu producent wykorzystał charakterystyczne linie i dodatkowo je zaakcentował. Dzięki przeprojektowanemu grillowi i zmienionym zderzakom hatchback jeszcze silniej nawiązuje do spektakularnego prototypu Vision RS. Dynamiczny wygląd podkreślają wysmuklone reflektory, po raz pierwszy dostępne w wersji matrycowej. Moduły LED z wyglądu przypominają bryły lodu. Jako opcja dostępna jest wydłużona tylna szyba z przyciemnianego szkła, sięgająca aż do zaprojektowanych na nowo lamp. Odnowiony model można zamówić w dziewięciu kolorach, m.in. w specjalnym odcieniu Szary Steel.

Bardziej surowy design najpopularniejszego SUV-a Skody

Odświeżona Skoda Kamiq emanuje teraz bardziej SUV-ową prezencją. Jej mocny charakter podkreśla większy i bardziej pionowo ustawiony grill, połączony z przeprojektowanymi reflektorami. Podwójne listewki grilla są teraz bardziej wyraziste i w dolnej części tworzą kształt litery U. Nowy zderzak optycznie poszerza pojazd, podobnie jak wysmuklony kształt lamp. SUV dostępny jest w dwóch lakierach niemetalizowanych i siedmiu lakierach metalizowanych. Można zamówić go w m.in. przyciągającym wzrok kolorze specjalnym Pomarańczowy Phoenix, znanym z Enyaqa. Ciekawą opcją oferowaną dla modelu Kamiq jest Colour Concept – z dachem, słupkami A i lusterkami zewnętrznymi pokrytymi kontrastującą czernią.

Zmodernizowane wnętrza

W ofercie Scali i Kamiqa znalazły się teraz wnętrza Design Selections, znane z całkowicie elektrycznej rodziny Enyaq. Charakteryzują się one zharmonizowanymi kolorami i materiałami. W trzech nowych wersjach wyposażenia: Essence, Selection i sportowej wersji Monte Carlo łącznie dostępnych jest aż sześć wariantów wnętrz.

Popularne warianty Monte Carlo tradycyjnie wyróżniają się czarnymi akcentami, a także syntetyczną skórą z powierzchnią imitującą włókno węglowe. Charakterystyczną dla Skody gamę praktycznych rozwiązań uzupełniają nowe funkcje, takie jak bezdotykowe otwieranie bagażnika.

Chcąc jeszcze bardziej ograniczyć emisję CO2 w trakcie produkcji, zarówno w nadwoziu, jak i we wnętrzu obu odświeżonych modeli zwiększono udział materiałów naturalnych oraz pochodzących z recyklingu.

Pakiety wyposażenia i opcje indywidualne

Dodatkowe elementy wyposażenia są oferowane w postaci kilku pakietów. Na przykład pakiet systemów wspomagających obejmuje adaptacyjny tempomat (ACC) oraz asystenta pasa ruchu, a w rozbudowanej wersji plus dodatkowo zapewnia wsparcie asystenta martwego pola Side Assist. Pakiet Winter zawiera funkcje m.in. ogrzewania kierownicy i przedniej szyby. Natomiast lista pojedynczych opcji obejmuje alarm, hak holowniczy, podgrzewane tylne siedzenia, elektryczną regulację foteli czy lepszy system audio.

Skoda Scala po liftingu (2023) – zdjęcia

Skoda Scala po liftingu (2023) – zdjęcia

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji