NowościAktualnościAndroid Auto ze sztuczną inteligencją. A to nie jedyne nowości

Android Auto ze sztuczną inteligencją. A to nie jedyne nowości

Wygląda na to, że kierowcy niebawem otrzymają dostęp do nieznanych dotychczas funkcji w Android Auto. Co się zmieni w aplikacji?

Kierowcy posiadający telefony oparte na systemie Android mogą go łatwo i szybko połączyć z samochodem za pośrednictwem oprogramowania Android Auto (oczywiście jeśli znajduje się ono na liście wyposażenia auta). Drogą często przeprowadzanych aktualizacji ta usługa systematycznie zyskuje coraz to nowe opcje. W ostatnim czasie wprowadzono m.in. możliwość przeniesienia tapety ze smartfona na ekran w samochodzie. Wyeliminowano też niektóre z trapiących aplikację błędów.

Android Auto czeka dużo zmian

W niedługim czasie do Android Auto znów trafi sporo nowości. Okazją do ich zaprezentowania okazała się premiera nowego, flagowego smartfona Samsunga – Galaxy S24. Google poinformowało, że w nowym Android Auto na wyświetlacz w aucie przeniesie się nie tylko wgrana w telefon tapeta, ale także wbudowane w system ikonki. Niewykluczone, że w kolejnych miesiącach taka opcja pojawi się również pod podłączeniu do Android Auto smartfonów innych marek niż Samsung.

To jednak zaledwie garstka zmian, jakie nastąpią w Android Auto. W nadchodzących wersjach oprogramowania kierowca otrzyma możliwość błyskawicznego wytyczenia trasy do przesłanej przez inną osobę lokalizacji. Jednocześnie będzie można jej wysłać informacje na temat czasu, w jakim pokonamy tą trasę. Nie brakuje doniesień, że kierowca otrzyma też dostęp do funkcji zapamiętania lokalizacji samochodu, która trafi również do podłączonego do auta telefonu. Wszystkie niezbędne dane oczywiście będą pobierane z Google Maps.

AI w Android Auto. W czym pomoże sztuczna inteligencja?

Najważniejsze zmiany dotyczyć będą jednak prowadzenia konwersacji. Najnowsze aktualizacje Android Auto powinny przynieść asystenta do streszczania otrzymywanych na telefon wiadomości, który ma działać w oparciu o sztuczną inteligencję. System nie tylko przekaże nam wiadomość, ale też na jej podstawie zaproponuje najlepiej pasujące gotowe odpowiedzi. W tym wszystkim rzecz jasna chodzi o ograniczenie bodźców mogących naruszyć koncentrację kierowcy. Czas pokaże, na ile AI będzie w stanie faktycznie wspomóc kierującego. Biorąc pod uwagę dotychczasowe „potknięcia” sztucznej inteligencji, na pewno nie będzie asystentem idealnym. Przynajmniej na razie.

Polecamy również:

Android Auto bezprzewodowo. Jak połączyć się bez kabla?

Koniec z kablami. Do tych aut trafi bezprzewodowy Android Auto

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji