Stacja Orlen

Na jakich stacjach najbardziej lubią tankować polscy kierowcy? Które spotkały się z mniejszą aprobatą? Oto wyniki rankingu stacji benzynowych Marka Nr 1 2020!

Od pewnego czasu kierowcy nie zjeżdżają na stacje benzynowe wyłącznie w celu zatankowania samochodu. Oczywiście, jakość dostępnych tam paliw oraz ich cena mają ogromne znaczenie, choć nie zawsze decydują o wyborze konkretnej placówki. Bardzo wiele zależy od lokalizacji: łatwo trafić do świadomości klienta, gdy koncern paliwowy buduje swoje stacje zarówno przy drogach szybkiego ruchu, jak i obok szos mniej uczęszczanych lub w administracyjnych granicach miejscowości. Nierzadko u kierowców ulubioną stacją staje się właśnie ta położona najbliżej miejsca zamieszkania.

Ale to nie wszystko. W dobie zamkniętych w niedzielę sklepów spożywczych stacja benzynowa bywa wybawieniem przy pilnej potrzebie uzupełnienia zapasów żywnościowych w domu. Współczesne placówki oferują również szeroki asortyment różnego rodzaju kosmetyków samochodowych, płynów eksploatacyjnych (np. olejów silnikowych) oraz wszelakich gadżetów związanych z motoryzacją. Większe stacje już dawno temu zmieniły się w pełnowartościowe restauracje, serwujące nie tylko dania typu fast-food. Kierowcy mają oczy szeroko otwarte: oceniają zarówno jakość paliwa, jak i wszystkiego, co jeszcze kupią na stacji benzynowej. Nie bez znaczenia pozostaje czystość obiektu i poziom obsługi.

Najlepsze stacje benzynowe według polskich kierowców

Stacje benzynowe już od wielu lat zajmują stałe miejsce w naszych rankingach satysfakcji polskich kierowców. W tym roku badanie Wyboru Kierowców przemianowaliśmy na Markę Nr 1, lecz zasady zbierania opinii nie zmieniły się: w specjalnej zakładce na naszych Czytelników czekają ankiety dotyczące aż 9 najistotniejszych kategorii z punktu widzenia użytkownika samochodu. Dotychczas opublikowaliśmy wyniki z czterech z nich: opon, kosmetyków, serwisów ASO oraz niezawodności marek. Teraz przedstawiamy najlepsze stacje benzynowe wg polskich kierowców!

Podziel się swoją opinią na temat produktu,
oddając głos w programie Marka Nr 1!

Liderzy pozostali na swoich miejscach – zarówno Orlen, jak i Circle K poprawili swoje rezultaty względem ubiegłego roku i znów wiodą prym w rankingu stacji paliw. Drobne roszady zaszły na trzecim miejscu, bowiem BP wskoczyło na ubiegłoroczne miejsce Shella, plasując się tym samym na podium. Nasi Czytelnicy ponownie wysoko ocenili takie marki jak Lotos, Moya i Huzar, docenili nawet starania austrackiej firmy Amic, która przejęła w Polsce stacje Lukoila. Największy spadek odnotowała z kolei Grupa Pieprzyk. W tegorocznej edycji zadebiutowały stacje dwóch producentów – Avia oraz Intermarche.

Logo-Marka#1

Wyniki badania Marka Nr 1 – stacje benzynowe
LpMarkaWynikZmiana %Pozycja względem ubiegłego roku
1Orlen57,0%+3,0% bez zmian 
2Circle K53,9%+0,8% bez zmian 
3BP52,5%+1,1% +1 
4Shell52,0%-0,4% -1 
5Lotos49,8%-1,1% bez zmian 
6Moya40,7%+2,1% bez zmian 
7Huzar35,3%+1,6% bez zmian 
8Amic32,6%+2,5% +2 
9Slovnaft32,5%+1,3% -1 
10Avia31,9% debiut w rankingu 
11Pieprzyk31,0%+0,2% -2 
12Intermarche29,8% debiut w rankingu 

W edycji 2020 programu Marka Nr 1 nasi Czytelnicy wypełnili już ponad 100 tysięcy ankiet. Wszystkim użytkownikom bardzo dziękujemy, że tak chętnie dzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem na temat najważniejszych aspektów z dziedziny motoryzacji. Zachęcamy do dalszego wypełniania ankiet także w pozostałych kategoriach, które czekają teraz na Was przez cały rok!

Polecamy także uwadze kompletne wyniki poprzednich edycji programu Wybór Kierowców:

Wybór Kierowców 2019 – wyniki

Wybór Kierowców 2018 – wyniki

Wybór Kierowców 2017 – wyniki

Wybór Kierowców 2016 – wyniki

8 KOMENTARZE

  • Bzdury piszesz. Wszystkie stacje w Polsce mają paliwa z Orlenu i Lotosu. Oczywiście różnią się one dokładną specyfikacja i składem w przypadku zamówień plus każda sieciowa stacja dodaje swoje dodatki uszlachetniajace. Kartę charakterystyki danego paliwa da sie znaleźć w internecie. Jedyne paliwa, które moim zdaniem wypadają słabo ma akurat BP i po za programem lojalnościowym i myjnia bezdotykowa gdzie można płacić kartą to nie widzę powodu, by korzystać z tych stacji. Circle K (dawny Statoil) i Orlen są OK, i zdecydowanie wolę te 2 stacje niż wspierającego Nord Stream Shell czy właśnie BP, do którego ze względu na miedzy innymi swoje doświadczenia jak i znajomych, bardzo się zraziłem. Warto podkreślić, że i tak największy wpływ na jakość paliwa mają poszczególne stacje np to w jakim stanie są ich zbiorniki czy dystrybutory niż sama specyfikacja paliwa.

   • Ja natomiast jak tankuję na Orlenie to nigdy spalanie nie może zejść poniżej pewnego poziomu, poniżej którego jestem w stanie zejść na innych stacjach. nie jest to nagonka na O. ale koncern ma większość stacji, może dyktować ceny i sprzedawać przeciętne paliwo i nikt tego nie zauważy. Wszyscy się podniecają że jadą na O. bo Polskie, tylko jak ten Polak sprzedaje mi szajs to czemu mam go wspierać. Co do zagranicznych stacji to sprawa jest taka że one dbają o poziom bo zależy im na klientach. Odnośnie zaś O. nikt jeszcze z nimi nie wygrał, poza tym co państwowe niekoniecznie musi być dobrze zarządzane bo jest to państwowe, nie prywatne więc nikomu nie zależy na trzymaniu jakości. Ot sprzedać i już. Poza tym O. często ma najwyższe ceny i dyktuje je w okolicy dlatego proponuje jeszcze raz prześledzić te kwestie.

    • Z tego co wiem, z niemiec sprowadzane jest tylko V-Power Nitro 100 oktanowe, normalny V-Power to paliwo z Orlenu/Lotosu z dodatkami Shella i to z prostego powodu – finansowo nie opłacało, by się go sprowadzać z niemiec np do Rzeszowa skoro na terenie Polski są 2 nowoczesne rafinerie oraz bazy paliwowe.

     Odnosząc się do pozostałych wypowiedzi – zarówna Fuel Save 95 (Shell), V-Power 95 (Shell), Miles 95 (Circle K) i Efecta 95 (Orlen), testowałem długi czas (3 lata, setki km i aplikacja Fuelio), brak różnicy w spalaniu lub w granicach błędu statystycznego, może jedynie po V-Power rzeczywiście trochę ciszej silnik chodził na wyższych obrotach ale przy moich przebiegach – biznes nieopłacalny. Każde z tych paliw bezproblemowo i bezawaryjnie. Jeżeli częściej słyszy się o problemach z paliwem z Orlen może wynikać to z tego, że Orlen ma najwięcej stacji (ok 1/3 wszystkich), więc i prawdopodobieństwo i częstotliwość, że coś się komuś przydarzy jest większe. Ponadto jeżeli ktoś twierdzi, że zatankował na stacji X i coś mu się teraz dzieje, niekoniecznie świadczy źle o samej stacji np: możliwe, że zatankował na tej, innej niż zwykle stacji, bo musiał i dojeżdżając do rezerwy zassało mu syf z baku, możliwe, że lepszej jakości paliwo z dodatkami detergencyjnymi po prostu działa i cały syf się właśnie przepala i masę innych czynników lub po prostu problem dotyczy pojedynczej stacji a nie całej sieci. Bez rozebrania silnika lub laboratoryjnego badania, można co najwyżej spekulować.

     Osobiście polecam stacje Orlen (dobre paliwa, wspierasz Polskę), tankowałem i tankuje, w moim samochodzie nie ma wymiennego filtra paliwa i jest dość wrażliwe na jego jakość, nigdy nie miałem żadnych problemów tankując tam lub ewentualnie jeżeli aspekt finansowy jest istotny – stacje Circle K Express (dobre paliwa, zazwyczaj najtańsze w okolicy kosztem wyposażenia i wielkości stacji). Warto też wcześniej sprawdzić opinie o danej stacji na google oraz takowe wystawiać, jeżeli jakaś ma przytłaczającą ilość negatywnych opinii to po prostu unikać, bo coś w tym może być, pojedynczymi negatywnymi bym się nie przejmował z wcześniej wspomnianych powodów. Ponadto UOKiK prowadzi badania paliw i mapę skontrolowanych stacji w ostatnim okresie, zawsze można się też nią posiłkować, a w razie wątpliwości zgłaszać im nieprawidłowości na danej stacji.

 1. Tankując w zeszłym roku lpg na Orlenie (jakoś w maju/czerwcu) połowa instalacji gazowej poszła do wymiany z powodu oleju w gazie, ponadto zawsze tankowałem tylko na jasnej stacji, osobiście nigdy więcej nie zatankuje na Orlenie. Plus z tego taki że teraz już wiem aby nigdy nie wyrzucać paragonów.

  Pozdrawiam.

 2. Jestem za wspieraniem Polski ale jak może zamarznąć paliwo przy -15? Rozmrozilem auto w garażu pojechałem na inna stacje zatankowałem paliwa do pełna następna noc jeszcze zmniejsza wsiadam odpalam i jade…. Już z kilkoma osobami rozmawiałem o wrażeniach co do paliwa z ORLENu i chyba ktoś tam wali w H*** poprawcie się….

  • Nareszcie ktoś przejrzał na oczy a nie podniecanie się O. co więce nie wiem czy wyniki tu nie są oszukane bo to nie może być że przy dużej stosunkowo liczbie w necue negatywnych komentarzy tu wyniki rankingowe takie a nie inne. Tak więc stawiam tezę że ściemniacie w rankingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here