Stacje paliw 2020

Na jakich stacjach najbardziej lubią tankować polscy kierowcy? Które spotkały się z mniejszą aprobatą? Oto wyniki rankingu stacji benzynowych Marka Nr 1 2020!

Od pewnego czasu kierowcy nie zjeżdżają na stacje benzynowe wyłącznie w celu zatankowania samochodu. Oczywiście, jakość dostępnych tam paliw oraz ich cena mają ogromne znaczenie, choć nie zawsze decydują o wyborze konkretnej placówki. Bardzo wiele zależy od lokalizacji: łatwo trafić do świadomości klienta, gdy koncern paliwowy buduje swoje stacje zarówno przy drogach szybkiego ruchu, jak i obok szos mniej uczęszczanych lub w administracyjnych granicach miejscowości. Nierzadko u kierowców ulubioną stacją staje się właśnie ta położona najbliżej miejsca zamieszkania.

Ale to nie wszystko. W dobie zamkniętych w niedzielę sklepów spożywczych stacja benzynowa bywa wybawieniem przy pilnej potrzebie uzupełnienia zapasów żywnościowych w domu. Współczesne placówki oferują również szeroki asortyment różnego rodzaju kosmetyków samochodowych, płynów eksploatacyjnych (np. olejów silnikowych) oraz wszelakich gadżetów związanych z motoryzacją. Większe stacje już dawno temu zmieniły się w pełnowartościowe restauracje, serwujące nie tylko dania typu fast-food. Kierowcy mają oczy szeroko otwarte: oceniają zarówno jakość paliwa, jak i wszystkiego, co jeszcze kupią na stacji benzynowej. Nie bez znaczenia pozostaje czystość obiektu i poziom obsługi.

Najlepsze stacje benzynowe według polskich kierowców

Stacje benzynowe już od wielu lat zajmują stałe miejsce w naszych rankingach satysfakcji polskich kierowców. W tym roku badanie Wyboru Kierowców przemianowaliśmy na Markę Nr 1, lecz zasady zbierania opinii nie zmieniły się: w specjalnej zakładce na naszych Czytelników czekają ankiety dotyczące aż 9 najistotniejszych kategorii z punktu widzenia użytkownika samochodu. Dotychczas opublikowaliśmy wyniki z czterech z nich: opon, kosmetyków, serwisów ASO oraz niezawodności marek. Teraz przedstawiamy najlepsze stacje benzynowe wg polskich kierowców!

Podziel się swoją opinią na temat produktu,
oddając głos w programie Marka Nr 1!

Liderzy pozostali na swoich miejscach – zarówno Orlen, jak i Circle K poprawili swoje rezultaty względem ubiegłego roku i znów wiodą prym w rankingu stacji paliw. Drobne roszady zaszły na trzecim miejscu, bowiem BP wskoczyło na ubiegłoroczne miejsce Shella, plasując się tym samym na podium. Nasi Czytelnicy ponownie wysoko ocenili takie marki jak Lotos, Moya i Huzar, docenili nawet starania austrackiej firmy Amic, która przejęła w Polsce stacje Lukoila. Największy spadek odnotowała z kolei Grupa Pieprzyk. W tegorocznej edycji zadebiutowały stacje dwóch producentów – Avia oraz Intermarche.

Logo-Marka#1

Wyniki badania Marka Nr 1 – stacje benzynowe
Lp Marka Wynik Zmiana % Pozycja względem ubiegłego roku
1 Orlen 57,0% +3,0%  bez zmian 
2 Circle K 53,9% +0,8%  bez zmian 
3 BP 52,5% +1,1%  +1 
4 Shell 52,0% -0,4%  -1 
5 Lotos 49,8% -1,1%  bez zmian 
6 Moya 40,7% +2,1%  bez zmian 
7 Huzar 35,3% +1,6%  bez zmian 
8 Amic 32,6% +2,5%  +2 
9 Slovnaft 32,5% +1,3%  -1 
10 Avia 31,9%  debiut w rankingu 
11 Pieprzyk 31,0% +0,2%  -2 
12 Intermarche 29,8%  debiut w rankingu 

W edycji 2020 programu Marka Nr 1 nasi Czytelnicy wypełnili już ponad 100 tysięcy ankiet. Wszystkim użytkownikom bardzo dziękujemy, że tak chętnie dzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem na temat najważniejszych aspektów z dziedziny motoryzacji. Zachęcamy do dalszego wypełniania ankiet także w pozostałych kategoriach, które czekają teraz na Was przez cały rok!

Polecamy także uwadze kompletne wyniki poprzednich edycji programu Wybór Kierowców:

Wybór Kierowców 2019 – wyniki

Wybór Kierowców 2018 – wyniki

Wybór Kierowców 2017 – wyniki

Wybór Kierowców 2016 – wyniki

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji