Marka Nr 1 2020 – wynikiOpony samochodowe 2020

Opony samochodowe 2020

Nic tak nie rekomenduje zakupu jak opinia użytkownika. W przeprowadzanym przez nas badaniu Marka Nr 1 polscy kierowcy oceniali marki opon samochodowych. Poznajmy tegorocznych zwycięzców!

Poszukując opon do swojego samochodu, kierowcy często wertują opinie innych użytkowników na temat poszczególnego ogumienia i zestawiają je z wynikami testów. Zastanawiają się nad tym: które opony wybrać? jakie opony są najlepsze? U nas wszystko to znajduje się na wyciągnięcie ręki. Jako jedyni w Polsce przeprowadzamy profesjonalne porównania wielu opon, testując je w różnych warunkach na torach zlokalizowanych na całym świecie. Oprócz tego zajmujemy się również badaniem preferencji polskich kierowców, między innymi właśnie w zakresie opon samochodowych. Opinie użytkowników zbierane są w polskim, niezależnym programie badania satysfakcji w branży motoryzacyjnej – Marka Nr 1 (wcześniej jako program Wybór Kierowców). Działa on na podobnej zasadzie jak uznane zagraniczne rankingi J.D. Power czy Consumer Reports. Na podstawie zbieranych przez cały rok głosów Czytelników wypełniających ankiety wybieramy najlepsze marki w 9 kategoriach, w tym – w kategorii opony samochodowe. Podzielić się swoją opinią może każdy, w każdej chwili. Poniżej odsyłamy do pełnej listy dostępnych kategorii.

Podziel się swoją opinią na temat produktu,
oddając głos w programie Marka Nr 1!

Tymczasem znamy już wyniki głosowania w kwestii opon samochodowych. W edycji Marka Nr 1 2020 nie zabrakło zmian względem ubiegłorocznego badania Wyboru Kierowców 2019. Identycznie prezentują się za to dwa pierwsze miejsca na podium. Najlepszą marką oponiarską wg Czytelników ponownie został Continental, zaraz po nim uplasował się Michelin. Należy odnotować spory awans takich marek jak Bridgestone, Nokian i Pirelli. W porównaniu z ubiegłym rokiem najwięcej w oczach użytkowników stracili tacy producenci jak Dunlop, Uniroyal czy Apollo. Swoją solidną pozycję ugruntowali natomiast Hankook, Fulda i BF Goodrich. Pojawiły się także dwa debiuty – to Kormoran i Firemax.

Logo-Marka#1

Wyniki badania Marka Nr 1 – opony samochodowe
Miejsce Marka opony Pozycja względem ubiegłego roku
1. Continental  bez zmian 
2. Michelin  bez zmian 
3. Bridgestone  +2 
4. Goodyear  -1 
5. Nokian  +3 
6. Hankook  bez zmian 
7. Dunlop  -3 
8. Pirelli  +2 
9. Fulda  bez zmian 
10. Uniroyal  -3 
11. Dębica  +1 
12. Falken  -1 
13. BF Goodrich  bez zmian 
14. Kormoran  debiut w rankingu 
15. Sava  -1 
16. Barum  -1 
17. Kumho  +2 
18. Kleber  +3 
19. Vredestein  -2 
20. Apollo  -4 
21. Yokohama  -3 
22. Toyo  -2 
23. Maxxis  +2 
24. Firestone  -2 
25. Matador  -2 
26. Nexen  -2 
27. Dayton  -1 
28. Linglong  -1 
29. Nankang  -1 
30. Firemax  debiut w rankingu 

 

W edycji 2020 programu użytkownicy wypełnili już ponad 100 tysięcy ankiet. Wszystkim użytkownikom bardzo dziękujemy, że tak chętnie dzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Zachęcamy do wypełniania ankiet także w pozostałych kategoriach, które czekają teraz na Was przez cały rok.

Polecamy także uwadze kompletne wyniki poprzednich edycji programu Wybór Kierowców:

Wybór Kierowców 2019 – wyniki

Wybór Kierowców 2018 – wyniki

Wybór Kierowców 2017 – wyniki

Wybór Kierowców 2016 – wyniki

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji