Ranking stacji paliw

Wybór Kierowców to pierwsze w Polsce badanie satysfakcji w branży motoryzacyjnej. Przedstawiamy wyniki trzeciej edycji programu, w którym zebrano 144 tysiące ankiet w 9 kategoriach. Poniżej prezentujemy wyniki w kategorii „Stacje paliw”. Ich estetyka i asortyment są dla klientów ważniejsze od taniego paliwa.

Stacja paliw to dziś znacznie więcej niż miejsce, gdzie tankujemy auto – zwłaszcza w obliczu ograniczeń w handlu. Z tego względu firmy paliwowe starają się poszerzać asortyment swoich sklepów. Równocześnie na rynek wprowadzane są nowe typy benzyn „oszczędzających paliwo” – zaczęło się od Shella, a dziś w ofercie mają je wszystkie wiodące marki.

Chcesz ocenić stacje paliw? Oddaj głos w naszej ankiecie!

Poza dobrze zaopatrzonym sklepem i atrakcyjną ofertą paliw kluczowym czynnikiem przy wyborze stacji jest oczywiście lokalizacja – choć, jak widać po wynikach tegorocznego badania, dysponujący największą siecią w Polsce Orlen został zdeklasowany przez mniejszych dostawców. Ale jego wynik i tak jest o 2 pkt. proc. wyższy niż przed rokiem. Największe powody do zadowolenia ma jednak Circle K, czyli dawny Statoil. Wymiana nazwy i logo zawsze budzi obawy o to, jak zareagują klienci. W tym przypadku okazało się, że zareagowali pozytywnie i docenili zmiany, jakie przy okazji zachodzą na stacjach Circle K w zakresie jakości obsługi. Niezmiennie wysoko plasują się też sieci BP oraz Shell, cenione nie tylko za czystość, jakość i asortyment, ale również za programy lojalnościowe.

Ranking sieci stacji paliw

Okazuje się, że wystawiając oceny poszczególnym firmom, uczestnicy badania Wybór Kierowców mniejszy nacisk kładli na cenę paliw, a większy na estetykę obiektów, czystość toalet, ofertę gastronomiczną oraz sprawną obsługę. Firmy z pierwszej piątki zestawienia uzyskały zbliżone oceny.

MiejsceMarkaWynikZmiana (%)Zmiana pozycji
1Circle K54.2%8.6% 3
2BP53.2%-0.1% -1
3Orlen51.8%2.0% 0
4Shell51.2%-1.4% -2
5Lotos50.5%9.3% 0
6Bliska41.7%5.0% 0
7Moya35.1%0.3% 1
8Huzar31.0%-2.1% 1
9Slovnaft30.7%3.1% 3
10Pieprzyk30.1%4.5% 1

1. Circle K (54,2%)

Circle KZmiana szyldu zbiegła się z imponującym awansem w ocenach kierowców.

Jakość paliw: 5/5
Usługi gastronomiczne: 5/5

2. BP (53,2%)

BPNotowania bez zmian – stacje BP cieszą się dobrymi opiniami kierowców.

Jakość paliw: 5/5
Usługi gastronomiczne: 5/5

3. Orlen (51,8%)

OrlenNajbardziej rozległa sieć i ocena lepsza niż przed rokiem.

Jakość paliw: 5/5
Usługi gastronomiczne: 4/5

 

Zobacz ranking stacji paliw z roku 2017

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji