Wybór Kierowców 2019Ranking stacji benzynowych

Ranking stacji benzynowych

W dzisiejszych czasach kierowcy nie jeżdżą na stację benzynową tylko po to, by zatankować auto. Jakie stacje najlepiej trafiają w gusta Polaków? Oto ranking Wyboru Kierowców.

Jakość i cena sprzedawanego paliwa ma pierwszorzędne, ale nie jedyne znaczenie w ogólnej ocenie stacji benzynowej. Kierowcy coraz częściej (zwłaszcza po wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele) traktują stacje jak sklepy lub restauracje. Na znaczeniu zyskuje zatem asortyment spożywczy i gastronomiczny danego obiektu, a także jakość obsługi czy walory estetyczne. Nic zatem dziwnego, że do rankingu zakwalifikowano tylko największe sieci stacji paliw, mogące spełnić te oczekiwania. I tak spośród 40 wybrano 10 najliczniej reprezentowanych na polskich drogach. Potentatem na naszym runku bezapelacyjnie zostaje Orlen, mogący się pochwalić aż 1787 stacjami w całym kraju. To imponujący wynik na tle łącznej liczby tego typu placówek, oscylującej w okolicach 7700 stacji. Mało tego: Orlen ma ich więcej niż BP, Lotos i Shell razem wzięci.

Rankingi stacji paliw Wyboru Kierowców z ubiegłych lat:

Ranking stacji benzynowych

Stacje benzynowe to kolejna z 7 kategorii, na które użytkownicy oddawali swoje głosy. Redakcja Wyboru Kierowców zebrała łącznie 152 tysiące wypełnionych ankiet i na ich podstawie wyłoniła m.in. najlepsze stacje paliw. W tym roku Polacy wyróżnili Orlen – po raz pierwszy wskoczył na najwyższe miejsce podium, spychając z pozycji lidera Circle K. Ten zajął drugie miejsce, natomiast trzecie – Shell. Kierowcy na ogół są zadowoleni z jakości paliw i zaplecza gastronomicznego najpopularniejszych stacji, ale zwracają uwagę m.in. na bardzo wysokie ceny płynów do spryskiwaczy.

Przeczytaj także: aktualne oznaczenia na stacjach paliw

OrlenMiejsce 1 – Orlen

Wynik:  54,0% 
Pozycja: +2 miejsca

Polscy kierowcy docenili prężnie rozwijającą się sieć sklepów O!Shop i kawiarni Stop Cafe na stacjach Orlen. Koncern stopniowo wprowadza do oferty nowe pozycje w menu i dba o jak najlepszą obsługę klientów. Orlen zyskuje także dzięki przeczuciu kierowców, że tankują na polskiej stacji.

Circle KMiejsce 2 – Circle K

Wynik:  53,1% 
Pozycja: -1 miejsce

Zeszłorocznego lidera tym razem dotknęły problemy wizerunkowe związane z rebrandingiem marki (wcześniej nazywała się Statoil). Jakość obsługi i samych produktów, a także paliwa pozostają jednak na wysokim poziomie.

Shell - logoMiejsce 3 – Shell

Wynik:  52,4% 
Pozycja: +1 miejsce

Shell punktuje przede wszystkim jakością paliwa, i to nie tylko z serii V-Power – marka powiązana jest bowiem ze sportami motorowymi i Ferrari. Nie odstaje od rywali także strefą gastronomiczną (punkty Deli by Shell i kawomaty Costa Express).

Wyniki Wybór Kierowców 2019 – ranking stacji benzynowych
Marka Wynik Zmiana % Zmiana pozycji
1 Orlen 54,0% 2,2% +2
2 Circle K 53,1% -1,1% -1
3 Shell 52,4% 1,2% +1
4 BP 51,4% -1,8% -2
5 Lotos 50,9% 0,4% 0
6 Moya 38,6% 3,5% +1
7 Huzar 33,7% 2,7% +1
8 Slovnaft 31,2% 0,5% +1
9 Pietrzyk 30,8% 0,7% +1
10 Amic 30,1%

Przeczytaj również nasze rankingi z poprzednich lat:

Wyniki Wybór Kierowców 2016

Wyniki Wybór Kierowców 2017

Wyniki Wybór Kierowców 2018

 

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji