NowościAktualnościTesla Model Y – test zużycia prądu w trasie

Tesla Model Y – test zużycia prądu w trasie

Jaki jest rzeczywisty zasięg nowej Tesli Model Y w trasie? Taki test przeprowadził amerykański dziennikarz. Sprawdź rezultaty.

Pierwsze egzemplarze Tesli Model Y trafiły do odbiorców na początku tego roku. Niestety, ten długo wyczekiwany elektryczny crossover nie jest wolny od „chorób wieku dziecięcego”, o czym pisaliśmy w tym artykule oraz tutaj. Obecnie w gamie Modelu Y znajdziemy dwie wersje: Long Range (zasięg: 505 km, cena: 49 990 dolarów) oraz Performance (zasięg: 480 km, cena: 59 990 dolarów).

Testowana Tesla Model Y to odmiana Long Range. Auto pochodzi z wypożyczalni i jest praktycznie nowe. Podczas omawianej próby ciśnienie w oponach było zgodne z zaleceniami producenta, a układ rekuperacji był w standardowym ustawieniu. Kierowca przez całą podróż korzystał z klimatyzacji, a ok. 90% trasy przejechał z włączonym Autopilotem.

Jadąc z prędkością 70 mil na godzinę (ok. 113 km/h), redaktorowi portalu InsideEVs udało się uzyskać „spalanie” na poziomie 3,85 mil na kWh (ok. 16,1 kWh/100 km), a na pełnym ładowaniu (od 100% baterii do wskazania 0% na komputerze) przejechał 275 mil (ok. 443 km).

Zobacz również:

Tesla Model 3 – test zużycia prądu w trasie

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji