NowościSkoda Kamiq oraz Skoda Scala Monte Carlo - w sportowym stylu |...

Skoda Kamiq oraz Skoda Scala Monte Carlo – w sportowym stylu | Frankfurt 2019

Podczas salonu samochodowego we Frankfurcie (10-22 września 2019 r.) Skoda pokazała na swoim stoisku dwa nowe modele – Scala i Kamiq – w usportowionych wersjach.

Skąd nazwa Monte Carlo? To dzielnica Księstwa Monako, z jednej strony postrzegana jako symbol bogactwa, z drugiej – kojarzona ze słynnym rajdem, którego pierwsza edycja odbyła się ponad 100 lat temu, w 1911 roku. Skoda odniosła w nim wiele sukcesów. W 1936 roku model Popular zajął drugie miejsce w swojej kategorii, zaś w 1977 roku Skoda 130 RS zajęła pierwsze i kolejne miejsce w klasie.

Dla upamiętnienia rajdowej tradycji już w 1936 roku producent „wypuścił” limitowaną do 70 sztuk edycję modelu Popular o nazwie Monte Carlo. W 2011 roku wrócił do tego pomysłu, wprowadzając na rynek Fabię Monte Carlo. W tym roku do gamy usportowionych wersji Monte Carlo dołączają dwa najnowsze modele Skody – miejski SUV Kamiq oraz kompaktowy hatchback Scala.

Skoda Kamiq Monte Carlo
Skoda Kamiq Monte Carlo

Kamiq to trzeci SUV po Kodiaqu i Karoqu. Łączy on zalety aut rekreacyjnych i zwinność pojazdów miejskich. Wersja Monte Carlo zwraca uwagę czarnymi akcentami, podkreślającymi dynamiczny design, a zarazem nawiązującymi do rajdowej historii Skody. Dodatki w tym kolorze obejmują lakierowaną ramkę grilla, elementy zderzaków, relingi dachowe, osłony lusterek bocznych i progów, dyfuzor oraz napis „ŠKODA” na pokrywie bagażnika.

Skoda Kamiq Monte Carlo
Skoda Kamiq Monte Carlo

Standardowe wyposażenie Skody Kamiq Monte Carlo obejmuje czarne 17-calowe obręcze kół z lekkich stopów o specjalnym wzorze, przyciemnione szyby oraz panoramiczny dach.

Zmiany nie kończą się jednak na wyglądzie nadwozia: Kamiq Monte Carlo otrzymuje sportowe fotele ze zintegrowanymi zagłówkami i regulacją wysokości, utrzymane w czerwono-czarnej kolorystyce, ozdobne nakładki na pedały, czarną podsufitkę, a także wielofunkcyjną sportową kierownicą pokrytą perforowaną skórą z czerwonymi szwami. Takie samo wykończenie zyskują dźwignie zmiany biegów i hamulca ręcznego.

Skoda Kamiq Monte Carlo
Skoda Kamiq Monte Carlo

Podobny zestaw modyfikacji wyróżnia również Scalę Monte Carlo. – W wersji Monte Carlo kładziemy jeszcze większy nacisk na sportowy charakter Scali. Czarne detale, duże obręcze kół z lekkich stopów i słynna nazwa nawiązują do naszych pojazdów rajdowych i odzwierciedlają dynamikę „cywilnego” modelu. Wariant ten powstał z myślą o klientach, którzy doceniają sportowy charakter i emocjonujący design, dopasowany do aktywnego stylu życia – powiedział Oliver Stefani, szef designu Skody.

Skoda Scala Monte Carlo
Skoda Scala Monte Carlo

Z zewnątrz Skoda Scala Monte Carlo zwraca uwagę efektownymi czarnymi dodatkami, takimi jak obramowanie wlotu powietrza, napis „ŠKODA” na tylnej klapie, wykończenie lusterek bocznych i progów oraz 17-calowe obręcze o specjalnym wzorze. Dynamiczną stronę hatchbacka podkreśla standardowa przedłużona tylna szyba wraz z czarnym spojlerem dachowym.

Skoda Scala Monte Carlo
Skoda Scala Monte Carlo

W kabinie o sportową atmosferę dbają czerwono-czarne kubełkowe fotele z lepszym trzymaniem bocznym i zintegrowanymi zagłówkami, nakładki na pedały, czarna podsufitka, specjalne wskaźniki, a także wielofunkcyjna sportowa kierownica, gałka zmiany biegów i dźwignia hamulca postojowego pokryte perforowaną skórą z czerwonymi szwami.

Skoda Scala Monte Carlo
Skoda Scala Monte Carlo

Pierwsze egzemplarze Skody Kamiq Monte Carlo oraz Skody Scali Monte Carlo trafią do polskich klientów na początku 2020 r.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji