NowościAktualnościSkoda Fabia i Skoda Enyaq iV wyróżnione przez Euro NCAP

Skoda Fabia i Skoda Enyaq iV wyróżnione przez Euro NCAP

Nowa Skoda Fabia i elektryczna Skoda Enyaq iV znalazły się w gronie najbezpieczniejszych aut spośród wszystkich testowanych przez Euro NCAP w 2021 roku. Dowiedz się więcej na ten temat.

Europejski Program Oceny Nowych Samochodów (w skrócie Euro NCAP) został utworzony w 1997 roku przez ministerstwa transportu, kluby motoryzacyjne, towarzystwa ubezpieczeniowe i instytuty badawcze z ośmiu europejskich państw, a jego siedziba mieści się w belgijskim Leuven. Ta niezależna organizacja przeprowadza testy zderzeniowe nowych modeli samochodów i na tej podstawie ocenia ich poziom bezpieczeństwa czynnego oraz biernego. Wpływ na końcowy rezultat mają wyniki prób zderzeniowych, a także oceny aktywnych systemów bezpieczeństwa oraz systemów wsparcia kierowcy.

Euro NCAP co roku przygotowuje zestawienie aut, które uzyskały najlepsze wyniki w swoich klasach. Na opublikowanej przez tę organizację liście „Best-in-class Cars of 2021” znalazły się aż dwa modele Skody – nowa Fabia i elektryczny Enyaq iV. W przypadku Fabii możemy mówić o kontynuacji zwycięskiej passy, ponieważ jej poprzedniczka zdobyła to samo wyróżnienie w 2014 roku.

Skoda Fabia 4. generacji została oparta na modułowej platformie MQB-A0, która pozwoliła m.in. na zastosowanie siedmiu zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy. W efekcie czeski hatchback zdobył 78% maksymalnej liczby punktów i został oceniony na 5 gwiazdek. Na tle rywali wyróżnił się przede wszystkim w kategorii ochrony pasażerów, otrzymując 85% za ochronę dorosłych i 81% za ochronę dzieci.

Bezkonkurencyjna w swojej klasie okazała się też Skoda Enyaq iV, która uzyskała ogólny wynik na poziomie 86%, co przełożyło się oczywiście na maksymalną ocenę 5 gwiazdek. Pierwszy elektryczny SUV z Mlada Boleslav osiągnął bardzo dobre wyniki w testach zderzeniowych i bezpieczeństwa, zwłaszcza pod względem ochrony pasażerów. Skoda Enyaq iV otrzymała aż 94% za ochronę dorosłych i 89% za ochronę dzieci, ustanawiając tym samym nowy rekord, który jak dotąd został poprawiony tylko przez jeden model z segmentu premium.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji