NowościAktualnościSalon samochodowy we Frankfurcie zmieni lokalizację?

Salon samochodowy we Frankfurcie zmieni lokalizację?

Ubiegłoroczne targi we Frankfurcie pokazały, że potrzebne są zmiany. Wśród propozycji pojawił się pomysł przeniesienia wydarzenia do innego miasta.

Targi IAA (Internationale Automobil-Ausstellung) odbywają się we Frankfurcie nad Menem od 1951 r., a za ich przygotowanie odpowiedzialne jest niemieckie stowarzyszenie przemysłu motoryzacyjnego VDA (Verband der Automobilindustrie). Salon samochodowy jest organizowany co dwa lata, na przemian z wystawą pojazdów użytkowych.

Podczas ubiegłorocznej edycji swoje premiery miały m.in. Byton M-Byte z 48-calowym ekranem na desce rozdzielczej, 800-konne Lamborghini Sián FKT 37, nowe wcielenie Land Rovera Defendera czy elektryczny Volkswagen ID.3. Jednak niemal takim samym rozgłosem, co debiutujące modele, cieszyła się lista nieobecnych marek. Z udziału we frankfurckich targach wycofali się: Alpine, Aston Martin, Citroen, Dacia, DS, Ferrari, FCA (Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Chrysler, Jeep), GM (Chevrolet, Cadillac), Infiniti, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Peugeot, Rolls-Royce, Subaru, Suzuki, Toyota i Volvo.

Po zakończeniu ubiegłorocznego salonu, kierownictwo IAA zapowiedziało, że szukają nowej formuły, aby podnieść atrakcyjność targów dla zwiedzających oraz producentów, którzy nie wzięli udziału w ostatniej wystawie. Zdradzono, że wśród rozważanych propozycji została poruszona kwestia zmiany lokalizacji.

Swoje pomysły na zorganizowanie salonu samochodowego przedstawiło 7 miast: Berlin, Kolonia, Frankfurt, Hamburg, Hanower, Monachium i Stuttgart. Po rozpatrzeniu wszystkich zgłoszeń, zarząd VDA podjął decyzję, że w finałowej trójce znalazły się Berlin, Hamburg i Monachium. To właśnie jedno z tych miast zostanie gospodarzem targów IAA w 2021 r., a 70-letnia tradycja salonu we Frankfurcie przejdzie do historii.

Źródło: Carscoops

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji