NowościRozrywkaNajpopularniejsze modele Opla

Najpopularniejsze modele Opla

W 2021 roku Opel sprzedał w Europie niemal pół miliona samochodów. Sprawdź, które modele tej marki cieszyły się największą popularnością.

  • Najpopularniejsze modele Opla w Europie w 2021 roku

Opel to niemiecki producent samochodów, którego siedziba znajduje się Russelsheim am Main. Historia tego przedsiębiorstwo sięga lat 60. XIX wieku, kiedy to Adam Opel otworzył zakład zajmujący się produkcją maszyn do szycia, a później także rowerów. Po jego śmierci żona i synowie we współpracy z wytwórcą podwozi, firmą Lutzmann, zmontowali pierwsze auto. W 1929 roku Opel został wykupiony przez koncern General Motors, a w 2017 roku prawa do marki przejęła grupa PSA (obecnie Stellantis). Poniżej przygotowaliśmy zestawienie najchętniej kupowanych modeli Opla w Europie, a także listę samochodów nieoferowanych w naszym kraju oraz tych już nieprodukowanych.

1. Corsa (180 643 szt.)

Opel Corsa szóstej generacji zadebiutował podczas targów we Frankfurcie we wrześniu 2019 roku. Aktualne wcielenie tego modelu jest blisko spokrewnione z Peugeotem 208 – korzysta z tej samej platformy oraz jednostek napędowych. Gama silnikowa obejmuje wersje benzynowe i wysokoprężne oraz wariant z napędem elektrycznym. W ubiegłym roku Corsa zajęła 8. miejsce na liście europejskich bestsellerów.

Opel Corsa

Opel Corsa – opis wersji i cennik

2. Crossland (78 950 szt.)

Opel Crossland X pojawił się na rynku w 2017 roku, a trzy lata później został gruntownie odświeżony. W ramach liftingu opisywany crossover otrzymał charakterystyczny przedni panel Opel Vizor, a z nazwy modelu zniknął „X”. Klienci mają do wyboru trzy silniki benzynowe (jeden wolnossący i dwa turbodoładowane) oraz dwa turbodiesle.

Opel Crossland

Opel Crossland – opis wersji i cennik

3. Mokka (72 753 szt.)

Opel Mokka został oficjalnie pokazany w czerwcu 2020 roku. To właśnie w tym modelu zadebiutowały takie rozwiązania, jak pas przedni Opel Vizor czy cyfrowy kokpit Pure Panel, które są obecnie wprowadzane do kolejnych modeli marki. Ten miejski crossover jest oferowany w trzech odmianach: benzynowej, wysokoprężnej oraz elektrycznej.

Opel Mokka

Opel Mokka – opis wersji i cennik

4. Astra (59 109 szt.)

Opel Astra 5. generacji zadebiutował na rynku w 2015 roku, a cztery lata później został odświeżony. Lifting tylko w niewielkim stopniu wpłynął na wygląd auta, znacznie więcej zmieniło pod maską – wprowadzono całkowicie nową gamę silnikową, opartą na trzycylindrowych silnikach benzynowych i wysokoprężnych. Choć w zeszłym roku pokazano już szóste wcielenie Astry, podane statystyki dotyczą schodzącego modelu.

Opel Astra

Opel Astra – opis wersji i cennik

5. Grandland (50 222 szt.)

Opel Grandland X trafił do sprzedaży w 2017 roku i dzieli podzespoły z Citroenem C5 Aircross oraz Peugeotem 3008. W 2019 roku do oferty dołączyły dwie wersje z napędem hybrydowym typu plug-in, a w zeszłym roku pokazano model po liftingu. Podobnie jak wcześniej Crossland, odświeżony Grandland stracił „X” z nazwy modelu, zyskał za to nowy przód z panelem Opel Vizor, a we wnętrzu pojawił się cyfrowy kokpit Opel Pure Panel.

Opel Grandland

Opel Grandland – opis wersji i cennik

6. Insignia (20 513 szt.)

Opel Insignia drugiej generacji trafił do sprzedaży w 2017 roku, a pod koniec 2019 roku poznaliśmy model po liftingu. W ramach modernizacji odświeżono wygląd auta (m.in. nowe przednie światła), a także wprowadzono spore zmiany w gamie silnikowej. Obecnie w ofercie znajdziemy wyłącznie jednostki o pojemności 2,0 l – benzynowe (170-230 KM) oraz wysokoprężne (174 KM).

Opel Insignia

Opel Insignia – opis wersji i cennik

7. Combo (13 641 szt.)

Opel Combo w aktualnej odsłonie pojawił się na rynku w 2018 roku i występuje w dwóch wersjach nadwoziowych – krótkiej (Standard) oraz wydłużonej (XL). Oba warianty standardowo oferują miejsce dla 5 osób, a za dopłatą oferowany jest trzeci rząd siedzeń. W zeszłym roku gama modelu wzbogaciła się o odmianę z napędem elektrycznym. Podane statystyki dotyczą wyłącznie wersji osobowych.

Opel Combo Life

Opel Combo Life – opis wersji i cennik

8. Zafira Life (9944 szt.)

Opel Zafira Life trafił do sprzedaży w 2019 roku, a jego „rodzeństwem” są Citroen SpaceTourer, Peugeot Traveller oraz Toyota ProAce Verso. Opisywany model jest dostępny w trzech długościach nadwozia: Compact (4,61 m), Medium (4,96 m) oraz Long (5,31 m). Z gamy silnikowej na ten rok zniknęły wszystkie jednostki wysokoprężne, w ofercie pozostała tylko wersja elektryczna.

Opel Zafira Life

Opel Zafira Life – opis wersji i cennik

9. Vivaro (2320 szt.)

Opel Vivaro to „bliźniak” opisanej wyżej Zafiry Life. Podział w gamie jest prosty – Vivaro to nazwa zarezerwowana dla modeli dostawczych i towarowo-osobowych, a Zafira Life to oznaczenie odmiany stricte osobowej. W ofercie znajdziemy silniki wysokoprężne (102-177 KM), a także wariant z napędem elektrycznym (136 KM). Podane statystyki dotyczą wyłącznie wersji osobowych.

Opel Vivaro-e

Używany Opel Vivaro A – opinie, typowe usterki

10. Ampera-e (118 szt.)

Opel Ampera-e trafił do sprzedaży w 2017 roku, jednak w Polsce nie był nigdy oficjalnie oferowany. Do napędu tego auta wykorzystano 204-konny silnik elektryczny, który w połączeniu ze sporą baterią (60 kWh) zapewnia ponad 400 km zasięgu na jednym ładowaniu. W ubiegłym roku ten model zakończył swoją rynkową karierę w Europie, a w USA nadal dostępny jest jego protoplasta, Chevrolet Bolt.

Opel Ampera-e

Samochody elektryczne na polskim rynku – przegląd oferty

11. Movano (112 szt.)

Opel Movano drugiej generacji (na zdjęciu) bazował na Renault Master, natomiast pokazane w zeszłym roku trzecie wcielenie tego modelu dzieli podzespoły z Fiatem Ducato. Gama silnikowa aktualnej odsłony Movano obejmuje jednostki wysokoprężne oraz wariant elektryczny. Podane statystyki dotyczą wyłącznie wersji osobowych.

Opel Movano

Nowy Opel Movano – oficjalne zdjęcia i informacje

Dane: JATO Dynamics

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji