Najlepsze miejskie crossovery 2021 roku według tygodnika Autocar

Najlepsze miejskie crossovery 2021 roku według tygodnika Autocar

Autocar wybrał 10 najlepszych miejskich crossoverów mijającego roku. Sprawdź, które modele zyskały uznanie brytyjskich dziennikarzy.

Każdego roku redakcja tygodnika Autocar przygotowuje zestawienia najlepszych aut w poszczególnych klasach. W omawianym dziś przez nas rankingu znalazły się miejskie crossovery, które zostały najlepiej ocenione przez brytyjskich dziennikarzy. Samochody z tego segmentu zyskują coraz większą popularność, odbierając klientów autom miejskim i kompaktom, i trudno się temu dziwić. Miejskie crossovery zapewniają wysoką pozycję za kierownicą, całkiem przestronne wnętrze, nowoczesne wyposażenie i atrakcyjny wygląd, a do tego wciąż mają dość rozsądne ceny.

Przekonajmy się, które miejskie crossovery wytypowali dziennikarze brytyjskiego tygodnika Autocar w tym roku.

1. Volkswagen T-Cross

Brytyjczykom spodobała się gama silnikowa T-Crossa, która obejmuje benzynowe silniki TSI o pojemności 1,0 i 1,5 l. Wszystkie dostępne jednostki napędowe okazują się całkiem oszczędne, a przy tym nawet podstawowy, 95-konny motor oferuje wystarczające osiągi. Redaktorzy Autocara docenili też dobrze zestrojone zawieszenie i układ kierowniczy. Po stronie wad tego modelu wskazali jakość materiałów wykończeniowych w kabinie, która nie przystoi Volkswagenowi.

VW T-Cross (2021)

2. Ford Puma

Bliskie pokrewieństwo z Fiestą sprawia, że Puma przejęła większość jej zalet. Chodzi tu przede wszystkim o typowe dla Fordów zestrojenie podwozia, z angażującym kierowcę układem kierowniczym. Przestronność wnętrza i jakość wykonania nie należą do klasowej czołówki, jednak Puma nadrabia sprytnymi, funkcjonalnymi rozwiązaniami, jak schowek MegaBox pod podłogą bagażnika.

Ford Puma (2021)

3. Seat Arona

W oczach brytyjskich dziennikarzy Seat Arona wypada nieco gorzej od T-Crossa. Pod względem prowadzenia nie dostarcza tyle przyjemności co pozostałe modele tej hiszpańskiej marki, ale i tak jest powyżej klasowej średniej. Ponadto, w segmencie nastawionym na styl, wygodę i praktyczność Arona oferuje więcej niż większość jej konkurentów.

Seat Arona (2021)

4. Renault Captur

Renault Captur (2021)

5. Mazda MX-30

Mazda MX-30 (2021)

6. Peugeot 2008

Peugeot 2008 (2021)

7. Nissan Juke

Nissan Juke (2021)

8. Audi Q2

Audi Q2 (2021)

9. Citroen C3 Aircross

Citroen C3 Aircross (2021)

10. Dacia Duster

Dacia Duster (2021)

Źródło: Autocar

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji