NowościAktualnościZapowiedź nowej Skody z pionowym ekranem. Debiut 30 sierpnia

Zapowiedź nowej Skody z pionowym ekranem. Debiut 30 sierpnia

30 sierpnia 2022 roku Skoda zaprezentuje nowy prototyp – Vision 7S. Najpewniej będzie to rodzinny, elektryczny crossover (w tym przypadku mieszanka SUV-a z minivanem) z miejscem nawet dla 7 osób. Na razie producent ujawnił dwa szkice.

Koncepcyjny model Vision 7S będzie miał ważną misję – wskaże nowy język designu Skody pt. „Modern Solid” (pewną jego zapowiedź mieliśmy już okazję oglądać, zobacz). Według zapowiedzi będzie to przestronny pojazd o wyjątkowo wszechstronnej architekturze kabiny, oferujący miejsce dla maksymalnie siedmiu osób. Można podejrzewać, że będziemy mieli do czynienia ze współczesną interpretacją minivana – czyli o zwiększonym prześwicie. Innymi słowy, z crossoverem stanowiącym mieszankę minivana z SUV-em.

Wnętrze Skody Vision 7S ma być wykończone z wykorzystaniem ekologicznych materiałów. Z kolei nowy język projektowania, z którego skorzystają też przyszłe produkcyjne modele producenta, ma wyróżniać się intuicyjną obsługą cyfrowych funkcji auta i wysokim poziomem funkcjonalności.

Nowy język projektowania jest minimalistyczny, funkcjonalny i autentyczny. W przyszłości będziemy nadal koncentrować się na tradycyjnych mocnych stronach Skody, takich jak przestronne wnętrze, łatwość użytkowania i wysoka funkcjonalność. Robimy jednakże kolejny krok i kładziemy jeszcze większy nacisk na doświadczenie klienta. O wielkiej kreatywności naszych projektantów i inżynierów świadczą ruchome elementy wnętrza i nowo opracowane funkcje zwiększające komfort podróżowania, takie jak zintegrowany fotelik dziecięcy. Minimalistyczne linie rozszerzają również przejrzysty wygląd zewnętrzny na wnętrze – powiedział Oliver Stefani, szef designu Skody.

Skoda Vision 7S: 7-osobowy elektryk

Zaczęło się w lipcu, od szkicu kabiny nowego prototypu:

Skoda_Vision_7S_2022_wnętrze
Wnętrze Skody Vision 7S ze zintegrowanym, umieszczonym tyłem do kierunku jazdy fotelikiem dziecięcym.

Wnętrze nowego koncepcyjnego modelu Vision 7S charakteryzuje się m.in. optycznie szeroką, spłaszczoną deską rozdzielczą, która ma zwiększać poczucie przestrzeni. Optymalnie umieszczony podłokietnik sprawia, że obsługa ekranu i dotykowych przycisków staje się łatwa i wygodna. Haptyczne elementy sterujące są zintegrowane także z charakterystyczną kierownicą. Nastrojowe oświetlenie podkreśla różne obszary wnętrza, w tym wskaźnik stanu naładowania akumulatora, i zapewnia odpowiednią ilość światła podczas wsiadania i wysiadania.

W tunelu środkowym – najbezpieczniejszym miejscu w pojeździe – znajduje się zintegrowany fotelik dziecięcy. Oparcia przednich foteli wyposażone są w uchwyty na urządzenia multimedialne dla pasażerów drugiego i trzeciego rzędu, a także w… plecaki.

Wnętrze z trybem jazdy i trybem relaksu

Przestronne wnętrze oferuje dwie różne konfiguracje, które zapewniają nowe wrażenia przestrzenne w różnych sytuacjach – podczas jazdy i w trakcie relaksu. W trybie jazdy wszystkie elementy sterujące są ustawione w optymalnej pozycji, a centralny ekran dotykowy ma pionową orientację, tak aby wyświetlać niezbędne informacje. Tryb relaksu można aktywować podczas ładowania lub w trakcie postoju na odpoczynek. Kierownica i zestaw wskaźników przesuwają się wtedy do przodu, fotele w pierwszym i drugim rzędzie cofają się, zapewniając pozycję sprzyjającą relaksowi, a ekran systemu multimedialnego przyjmuje pozycję poziomą.

Teraz Skoda pokazała szkic kokpitu swojego elektrycznego prototypu:

Skoda_Vision_7S_2022_kokpit
Kokpit nowej Skody Vision 7S z dużym, pionowo ustawionym ekranem dotykowym.

Szkic prezentuje dotykowy, wirtualny interfejs i ukazuje zarys deski rozdzielczej. Spłaszczona u góry i u dołu kierownica zapewnia dobry widok na zestaw wskaźników. Pod centralnym wyświetlaczem znajduje się konsola środkowa z trzema dużymi pokrętłami, które wraz z dwoma przyciskami i obrotowym przełącznikiem tworzą intuicyjny panel zarządzania. Poniżej mają być zlokalizowane specjalne schowki, w których pasażerowie mogą umieścić oraz połączyć swoje smartfony i dodatkowo wzmocnić interakcję z samochodem.

Premiera nowego koncepcyjnego modelu Skody o nazwie Vision 7S została zaplanowana na 30 sierpnia 2022 r.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji