NowościAktualnościWyniki testów Euro NCAP. Skoda Enyaq iV z pięcioma gwiazdkami

Wyniki testów Euro NCAP. Skoda Enyaq iV z pięcioma gwiazdkami

Nowa Skoda Enyaq iV otrzymała bardzo dobre noty w testach Euro NCAP. Sprawdź szczegółowe wyniki ostatniej serii prób zderzeniowych.

Skoda Enyaq iV może pochwalić się świetnymi rezultatami w próbach zderzeniowych i testach bezpieczeństwa przeprowadzonych przez niezależną organizację Euro NCAP. Ten elektryczny SUV uzyskał 94% punktów za ochronę dorosłych pasażerów i 89% za ochronę dzieci, a ochronę pieszych oceniono na 71%. Z kolei za wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa czeska nowość zdobyła 82%.

Ogólny wynik na poziomie 86% przełożył się na maksymalną notę – 5 gwiazdek. Tym samym Enyaq podtrzymał pasmo sukcesów czeskiej marki w testach Euro NCAP. Wszystkie obecnie oferowane modele Skody otrzymały najwyższą ocenę w próbach zderzeniowych.

„Cieszymy się, że nowa Skoda Enyaq iV otrzymała pięć gwiazdek w teście Euro NCAP. Jesteśmy szczególnie dumni z wyniku dotyczącego ochrony dorosłych i dzieci wewnątrz pojazdu. Fakt, że udało nam się przedłużyć rekord najwyższych możliwych wyników dla naszych pojazdów, nawet po wprowadzeniu bardziej rygorystycznych parametrów testowych w zeszłym roku, potwierdza nasze silne zaangażowanie w bezpieczeństwo klientów i wszystkich innych użytkowników dróg” – mówi Johannes Neft, członek zarządu ds. rozwoju technicznego w Skoda Auto.

Na liście wyposażenia nowej Skody Enyaq iV możemy znaleźć aż 9 poduszek powietrznych (w tym centralną poduszkę powietrzną między przednimi fotelami) oraz szeroki wachlarz zaawansowanych systemów asystujących, które w określonych sytuacjach ostrzegają kierowcę o ryzyku kolizji, a nawet aktywnie pomagają zapobiegać wypadkowi lub zminimalizować jego skutki.

Spośród najważniejszych systemów bezpieczeństwa należy wymienić: Front Assist z systemem Predictive Pedestrian (ostrzega przed zbliżającymi się pieszymi i rowerzystami), Side Assist z Rear Traffic Alert (funkcja wspomagania wyjazdu z miejsca parkingowego), Collision Avoidance Assist, Turn Assist oraz Exit Warning (system ostrzegania przy wysiadaniu).

Ponadto Skoda Enyaq może być wyposażona w Travel Assist, który aktywnie wspiera kierowcę w kierowaniu autem, a wraz z aktywnym tempomatem Adaptive Cruise Control (ACC) zawiera także Adaptive Lane Assist z rozpoznawaniem robót drogowych, Traffic Jam Assist oraz Emergency Assist. Należy również wspomnieć o innowacyjnym wyświetlaczu head-up, po raz pierwszy w historii Skody wykorzystującym rzeczywistość rozszerzoną, oraz reflektorach Full LED Matrix.

Zobacz również:

Skoda Enyaq iV – pierwsza jazda, krótki test

Skoda Enyaq iV nie była jedynym samochodem, który został sprawdzony podczas ostatniej serii prób zderzeniowych Euro NCAP. Poniżej zamieszczamy tabelę z rezultatami wszystkich testowanych aut.

Testy zderzeniowe Euro NCAP 2021 – najnowsze wyniki
Samochód Ochrona dorosłych Ochrona dzieci Ochrona pieszych Systemy bezpieczeństwa Ocena końcowa
Skoda Enyaq iV 94% 89% 71% 82% *****
Volkswagen ID.4 93% 89% 76% 85% *****
Dacia Sandero Stepway 70% 72% 41% 42% **
Dacia Logan 70% 72% 41% 42% **
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji