NowościAktualnościToyota GR Yaris kontra Porsche 718 Cayman w wyścigu na 1/4 mili

Toyota GR Yaris kontra Porsche 718 Cayman w wyścigu na 1/4 mili

Toyota GR Yaris rzuciła wyzwanie Porsche 718 Cayman. Sprawdź, czy japoński hot hatch pokonał rywala z Zuffenhausen.

Toyota GR Yaris ma pod maską turbodoładowany silnik o pojemności 1,6 litra, który fabrycznie rozwija 261 KM i 360 Nm. 3-cylindrowa jednostka współpracuje z ręczną skrzynią biegów o 6 przełożeniach, a siła napędowa jest przekazywana na obie osie. Dzięki takiej konfiguracji seryjny GR Yaris przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,5 s, a jego prędkość maksymalna to 230 km/h. Testowany egzemplarz zapewnia jeszcze lepsze osiągi, ponieważ przeszedł „kurację wzmacniającą” i ma teraz 320 KM.

Bazowe Porsche 718 Cayman korzysta z 4-cylindrowego boksera 2.0 Turbo, który produkuje 300 KM i 380 Nm. Centralnie umieszczony silnik, podobnie jak w Yarisie, jest połączony z 6-biegową manualną skrzynią, a moc jest kierowana w całości na tylne koła. Cayman w opisywanej wersji osiąga „setkę” w 5,1 s, a maksymalnie rozpędza się do 275 km/h.

Oba samochody zostały sprawdzone nie tylko podczas klasycznego wyścigu na 1/4 mili, ale także wzięły udział w teście prędkości maksymalnej na dystansie 1 mili, próbie hamowania oraz tzw. teście łosia. Zachęcamy do obejrzenia w całości:

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji