NowościAktualnościStare Volvo za 20 milionów dolarów? Cenę podnosi jeden detal

Stare Volvo za 20 milionów dolarów? Cenę podnosi jeden detal

Czy Volvo V70 może być warte 20 milionów dolarów? Okazuje się, że tak, ale musi mieć oryginalne tablice rejestracyjne z Nowego Jorku. Sprawdź szczegóły.

Kilka dni temu na portalu duPont Registry pojawiło się niecodzienne ogłoszenie, którego przedmiotem jest Volvo V70 pierwszej generacji. Szwedzkie kombi nie zostało nawet umyte do zdjęć, a mimo to właściciel oczekuje, że dostanie za nie aż 20 milionów dolarów, czyli w przeliczeniu ok. 77 milionów złotych. Z czego wynika tak nieprawdopodobnie wysoka cena za ten samochód?

Tajemnica tego egzemplarza tkwi w jego numerze rejestracyjnym. To jedyny, oryginalny komplet indywidualnych tablic „New York” ze stanu Nowy Jork. Ojciec sprzedającego zamówił te rejestracje pod koniec lat 70. i przenosił je na kolejne auta. Należy w tym miejscu dodać, że to w pełni legalne, ponieważ indywidualne „blachy” nie są przypisane do konkretnego samochodu, tylko do osoby (swoją drogą, ustawodawca mógłby pomyśleć nad podobnym rozwiązaniem w naszym kraju).

Dlatego tym bardziej można zaryzykować stwierdzenie, że pomimo astronomicznej ceny znajdzie się ktoś skłonny zapłacić 20 milionów dolarów za dwie tablice rejestracyjne i dołączone do nich Volvo. Szwedzkie auto (oczywiście już bez rejestracji) zostanie pewnie odsprzedane dalej lub trafi na złom, a wyjątkowe „blachy” zobaczymy wkrótce na jakimś unikatowym supersamochodzie. Choć jest także możliwość, że nowy właściciel potraktuje nowojorskie tablice jako lokatę kapitału i umieści je na długie lata w sejfie. Czy tak się stanie? Czas pokaże.

Źródło: duPont Registry

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji