NowościAktualnościSportowy rok Skody: Miko Marczyk i Fabia RS Rally2 na czele rywalizacji

Sportowy rok Skody: Miko Marczyk i Fabia RS Rally2 na czele rywalizacji

Rok 2023 był dla Skody intensywnym czasem sportowych emocji i imponujących wyników Miko Marczyka, wieloletniego ambasadora marki, który jeździł w tym sezonie nową Fabią RS Rally2.

W 2023 roku Miko Marczyk wspólnie z Szymonem Gospodarczykiem pokonali rajdową Fabią tysiące kilometrów, zdobywając kolejne nagrody w cyklu WRC, a tegoroczne zmagania zakończyli wyjątkową wygraną w prestiżowym Rajdzie Barbórka.

W ciągu sezonu załoga odnotowała wiele sukcesów, kończąc każdy rajd WRC 2 Challenger w pierwszej piątce i dwukrotnie stając na podium. W finałowej klasyfikacji Miko i Szymon zajęli wysokie czwarte miejsce wśród 105 załóg. Zgrany duet osiągnął także historyczny rezultat, wpisując się po raz pierwszy do czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej oraz trzykrotnie zajmując piąte miejsce w WRC 2. W gościnnym występie w mistrzostwach Europy – w Rajdzie Polski – stanęli na trzecim stopniu podium.

Skoda Fabia Rally2 Miko Marczyk 2023 03
Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk w rajdowej Fabii, Rajd Akropolu 2023.

Ostatnie tegoroczne wydarzenie – Rajd Barbórka – odbyło się w pierwszy weekend grudnia. Mimo wyjątkowo kapryśnej pogody i ośnieżonej nawierzchni Miko i Szymon skuteczną i szybką jazdą zapewnili sobie pierwsze miejsce w rajdzie, a następnie zwyciężyli w prestiżowym Kryterium Asów na Karowej.

Sport motorowy jest od dekad wpisany w DNA Skody, a najnowsza Fabia RS Rally2 zdążyła udowodnić już swoją wysoką formę na rajdowych trasach całego świata. Bardzo się cieszę, że służy również naszej polskiej ekipie z Miko Marczykiem i Szymonem Gospodarczykiem. Gratuluję im licznych sukcesów, zwieńczonych doskonałym występem w Rajdzie Barbórka oraz Kryterium Asów ulicy Karowej – komentuje Tomasz Porawski, dyrektor marki Skoda w Polsce.

Skoda Fabia Rally2 Miko Marczyk 2023 02
Skoda Fabia RS Rally2 (2023)

Czym jeździ Miko Marczyk?

Skoda Fabia RS Rally2 miała swoją premierę 16 czerwca 2022 r. To samochód rajdowy dedykowany do jazdy w trudnych warunkach bez utraty prędkości. Wyposażony jest w turbodoładowany, czterocylindrowy silnik bazujący na jednostce 2.0 TFSI, napęd na cztery koła, szyby wykonane z pleksiglasu oraz drzwi i klapy z lekkich włókien. To pojazd kategorii RC 2, klasy R5 (WRC2), z wbudowaną klatką bezpieczeństwa ze stali chromowo-molibdenowej. Za rozwój pojazdów wyścigowych odpowiada oddział Skoda Motorsport.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji