NowościAktualnościSkoda Fabia Rally2 – nowa generacja utytułowanej rajdówki

Skoda Fabia Rally2 – nowa generacja utytułowanej rajdówki

Po premierze czwartej odsłony Fabii przyszła pora na prezentację rajdówki bazującej na tym modelu. Nowa Skoda Fabia Rally2 przechodzi właśnie ostatnie testy. Sprawdź szczegóły.

Przed nową Skodą Fabia Rally2 stoi nie lada wyzwanie – musi dorównać swojej poprzedniczce, która od kwietnia 2015 roku zdobyła więcej rajdowych pucharów niż jakikolwiek inny samochód w swojej kategorii. Począwszy od wersji R5 (później przemianowanej na Rally2) rajdówka z Czech zdobyła dotychczas dziewięć tytułów w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA, licznych mistrzostwach regionalnych i krajowych oraz odniosła prawie 1400 zwycięstw w klasyfikacjach generalnych i klasowych, jak również zajęła blisko 3300 miejsc na podium na całym świecie. Świętująca w tym roku swoje 120-lecie Skoda Motorsport sprzedała ponad 400 egzemplarzy Fabii R5, Rally2 i Rally2 evo.

„Nowa Skoda Fabia w wersji Rally2 weszła w fazę rozwoju i testów. Na szczęście nasi technicy mogą opierać się na wszechstronnym know-how i doświadczeniu trwającego projektu Skoda Fabia Rally2 evo, który niezmiennie odnosi duże sukcesy na całym świecie” – komentuje Michal Hrabanek, szef Skoda Motorsport.

Pierwszy prototyp nowej Fabii Rally2 został już sprawdzony na asfaltowych i szutrowych trasach w Czechach, Francji i Hiszpanii. Zgodnie z regulaminem FIA kolejna generacja czeskiej rajdówki ponownie otrzymała turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,6 l, który współpracuje z 5-biegową sekwencyjną skrzynią biegów oraz napędem na cztery koła z mechanizmami różnicowymi. Gotowe auto w całej okazałości poznamy w przyszłym roku.