PoradyPoradyRTA. Tajemniczy skrót w nawigacji. Czy wiesz, co oznacza?

RTA. Tajemniczy skrót w nawigacji. Czy wiesz, co oznacza?

Nawigacja jest coraz częściej spotykana w samochodach. Nie wszyscy kierowcy przeczytali jednak instrukcję obsługi, więc mogą nie do końca znać mechanizm działania czy skróty. Chociażby istotny RTA.

Jednym z najbardziej skomplikowanych elementów wyposażenia są systemy nawigacyjne. Nie tylko prowadzą do wskazanego celu, ale prezentują wiele dodatkowych informacji – od przydanych punktów (tzw. POI), poprzez informacje o natężeniu ruchu, na czasach podróży czy dotarcia do celu kończąc.

Redakcja poleca: ETA. Tajemniczy skrót w nawigacji. Czy wiesz, co oznacza?

Działanie wielu funkcjonalności można skonfigurować, np. zamieniając wyświetlanie szacowanej godziny dotarcia do celu na prezentowanie pozostałego czasu podróży. By sprawnie poruszać się po niuansach menu warto znać skróty, ponieważ bywają używane.

P3-1346-NAV-Melco Meny Inställn Vägledn.alt Tid för ankomst PopUp

Wspomniany czas jazdy może być opisany technicznym określeniem RTA. To skrót od Remaining Time to Arrival, czyli pozostałego czasu podróży. W prostszych urządzeniach jest on szacowany w oparciu o typ dróg i występujące na nich ograniczenia prędkości, bardziej zaawansowane systemy biorą pod uwagę natężenie ruchu, które może istotnie wpłynąć na RTA.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji