PoradyPoradyETA. Tajemniczy skrót w nawigacji. Czy wiesz, co oznacza?

ETA. Tajemniczy skrót w nawigacji. Czy wiesz, co oznacza?

Nawigacja jest coraz częściej spotykana w samochodach. Nie wszyscy kierowcy przeczytali jednak instrukcję obsługi, więc mogą nie do końca znać mechanizm działania czy skróty. Chociażby istotny ETA.

Jednym z najbardziej skomplikowanych elementów wyposażenia są systemy nawigacyjne. Nie tylko prowadzą do wskazanego celu, ale prezentują wiele dodatkowych informacji – od przydanych punktów (tzw. POI), poprzez informacje o natężeniu ruchu, na czasach podróży czy dotarcia do celu kończąc.

Redakcja poleca: Przycisk Dark w aucie. Do czego służy, jak i kiedy z niego korzystać?

Działanie wielu funkcjonalności można skonfigurować, np. zamieniając wyświetlanie szacowanej godziny dotarcia do celu na prezentowanie pozostałego czasu podróży. By sprawnie poruszać się po niuansach menu warto znać skróty, ponieważ bywają używane.

Co oznacza ETAWspomniana godzina dotarcia do celu może być opisana słowem Arrival (ang. przyjazd). W niektórych systemach używane bywa jednak bardziej techniczne określenie ETA. To skrót od Expected lub Estimated Time of Arrival, czyli przewidywany czas przyjazdu. W prostszych urządzeniach jest on szacowany w oparciu o typ dróg i występujące na nich ograniczenia prędkości, bardziej zaawansowane systemy biorą pod uwagę natężenie ruchu, które może istotnie wpłynąć na ETA.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji