Richard Hammond cieszył się swoim Morganem Plus Six przez niecały rok. Sprawdź, co stało się z samochodem byłej gwiazdy Top Gear.

W listopadzie 2019 roku Richard Hammond poinformował fanów, że zamierza kupić Morgana Plus Six i poprosił ich o pomoc w wyborze koloru tapicerki. Lud przemówił i tym sposobem w styczniu ubiegłego roku były prezenter Top Gear odebrał z fabryki swoje nowe auto – z czarnym nadwoziem i czerwonym wnętrzem.

Pomimo klasycznie wyglądającego nadwozia Morgan Plus Six to bardzo współczesny samochód. Pod jego maską drzemie rzędowy, 6-cylindrowy silnik 3.0 Turbo – skonstruowany przez BMW i stosowany m.in. w Z4 oraz Toyocie GR Supra. Ta benzynowa jednostka dostarcza 340 KM i 500 Nm, co w połączeniu z niska masą własną auta (1075 kg) zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,2 sekundy. Prędkość maksymalna tego brytyjskiego roadstera wynosi 267 km/h.

Niestety, Richard Hammond nie nacieszył się tym autem zbyt długo. Obejrzyj poniższe nagranie, aby dowiedzieć się, co stało się z jego Morganem:

Zobacz również:

The Grand Tour – motoryzacyjne show Clarksona, Hammonda i Maya

Źródło: Carscoops

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj