NowościRozrywkaRichard Hammond stracił swoje wymarzone auto. Co się stało?

Richard Hammond stracił swoje wymarzone auto. Co się stało?

Richard Hammond cieszył się swoim Morganem Plus Six przez niecały rok. Sprawdź, co stało się z samochodem byłej gwiazdy Top Gear.

W listopadzie 2019 roku Richard Hammond poinformował fanów, że zamierza kupić Morgana Plus Six i poprosił ich o pomoc w wyborze koloru tapicerki. Lud przemówił i tym sposobem w styczniu ubiegłego roku były prezenter Top Gear odebrał z fabryki swoje nowe auto – z czarnym nadwoziem i czerwonym wnętrzem.

Pomimo klasycznie wyglądającego nadwozia Morgan Plus Six to bardzo współczesny samochód. Pod jego maską drzemie rzędowy, 6-cylindrowy silnik 3.0 Turbo – skonstruowany przez BMW i stosowany m.in. w Z4 oraz Toyocie GR Supra. Ta benzynowa jednostka dostarcza 340 KM i 500 Nm, co w połączeniu z niska masą własną auta (1075 kg) zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,2 sekundy. Prędkość maksymalna tego brytyjskiego roadstera wynosi 267 km/h.

Niestety, Richard Hammond nie nacieszył się tym autem zbyt długo. Obejrzyj poniższe nagranie, aby dowiedzieć się, co stało się z jego Morganem:

Zobacz również:

The Grand Tour – motoryzacyjne show Clarksona, Hammonda i Maya

Źródło: Carscoops

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji