NowościAktualnościRekordowa Tesla Model S jedzie dalej. Ma już 1,2 miliona km na...

Rekordowa Tesla Model S jedzie dalej. Ma już 1,2 miliona km na liczniku!

W ciągu 6 lat ta Tesla Model S przejechała ponad 1,2 miliona km. Pomimo przebiegu auto jest nadal w bardzo dobrej kondycji. Sprawdź szczegóły.

Opisywany egzemplarz Modelu S gościł na naszych łamach prawie rok temu, gdy został pierwszym samochodem Tesli, który przekroczył 1 milion kilometrów przebiegu i trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Hansjörg Gemmingen (właściciel auta) zapowiedział wówczas, że jego kolejnym celem jest osiągnięcie 1 miliona mil, czyli 1,6 miliona km.

Pomimo trwającej pandemii i ograniczeń w przemieszczaniu się, pan Gemmingen nie próżnował i w ubiegłym tygodniu pochwalił się na Twitterze, że jego Model S przejechał już 1,2 miliona km. Jeśli utrzyma dotychczasowe tempo, w ciągu najbliższych dwóch lat przekroczy wymarzony milion mil przebiegu.

Jak na razie Tesla okazała się zaskakująco niezawodna. Co prawda zestaw baterii był już raz regenerowany, a silnik elektryczny dwukrotnie wymieniano, jednak działo się to na początku eksploatacji. Ostatnie kilkaset tysięcy kilometrów udało się pokonać bez żadnych poważnych napraw, w czym zasługa m.in. tego, że właściciel zawsze stara się ładować akumulator maksymalnie do 85% pojemności.

Zobacz również:

Tesla Model S – polski cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji