NowościAktualnościPowraca kultowy model Renault. Będzie rywalem Fiata 500

Powraca kultowy model Renault. Będzie rywalem Fiata 500

Do 2025 r. francuski producent zaprezentuje aż 7 nowych aut elektrycznych. Jednym z nich ma być współczesna interpretacja klasycznego Renault 5.

W tym tygodniu władze Grupy Renault ogłosiły plany dotyczące marek wchodzących w skład koncernu. Wczoraj pisaliśmy o tym, co czeka Dacię oraz Alpine, a teraz przyszedł czas, aby zapoznać się ze strategią Renault na najbliższe lata.

Francuzi zapowiedzieli, że do 2025 r. wprowadzą na rynek 14 nowych modeli, w tym 7 w pełni elektrycznych. Pozostałe 7 będzie dostępne z napędem hybrydowym. Renault zamierza także odbudować swoją pozycję w segmentach C i D.

Oczywiście jeszcze nie zdradzono, o jakich konkretnie modelach mowa. Dostaliśmy za to wizualizacje koncepcyjnego Renault 5 Prototype. Nowe wcielenie kultowego R5 otrzyma napęd elektryczny, co w połączeniu z wyglądem w stylu retro uczyni z francuskiego „malucha” groźnego konkurenta dla Fiata 500 czy Mini Cooper SE.

Prototypowa „Piątka” na zdjęciach prezentuje się świetnie. Warto zwrócić uwagę na detale: charakterystyczny dla oryginalnego modelu wlot powietrza na masce kryje teraz gniazdo ładowania, a pionowe tylne światła zostały są częścią ruchomego spojlera.

Całość zapowiada się naprawdę dobrze i pozostaje tylko mieć nadzieję, że seryjne auto nie będzie się zbyt radykalnie różnić od prototypu.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji