Dacia przedstawiła nowego SUV-a. Bigster Concept jest większy od Dustera, a według zapowiedzi ma być także rozsądnie wyceniony. Sprawdź, co już o nim wiemy.

Dacia szykuje się do prawdziwej ofensywy modelowej. W blokach startowych czekają już nowe Sandero i Logan oraz elektryczny Spring, a według najnowszych planów do 2025 roku do sprzedaży mają trafić kolejne trzy nowe modele. Zapowiedzią pierwszego z nich jest przedstawiony dzisiaj Bigster Concept.

Nowy model, podobnie jak Duster, ma być pozycjonowany w segmencie kompaktowych SUV-ów, ale będzie od niego zauważalnie większy (4,6 m długości wobec 4,34 m). To pozwala przypuszczać, że w ofercie pojawi się wersja 7-miejscowa, a co za tym idzie – Bigster zastąpi Lodgy w gamie Dacii.

Czego jeszcze możemy się spodziewać po Dacii Bigster? Nowy SUV rumuńskiej marki ma dzielić platformę z innymi modelami z grupy Renault. W gamie opisywanego auta znajdziemy warianty hybrydowe (w tym prawdopodobnie plug-in), a także wersje napędzane silnikami na paliwa alternatywne, inaczej mówiąc – przystosowane do zasilania LPG.

Przy produkcji Bigstera będą wykorzystywane tworzywa pochodzące z recyklingu – z takich materiałów będą zrobione np. wszystkie osłony i zabezpieczenia nadwozia. To także pierwszy model Dacii, na którym możemy zobaczyć nowe logo marki.

Oczywiście jest za wcześnie, aby spekulować na temat dokładny odmian i cen nowego modelu. W tej ostatniej kwestii nie mamy się jednak o co martwić. Przedstawiciele Dacii już zapowiedzieli, że Bigster będzie oferowany „w cenie modelu z niższego segmentu”.

6 KOMENTARZE

  1. Ja za to myślę dlaczego Rumunia i Czechy mogą zarabiać grubą kasę na swoich samochodach a Polsku kraj o większej populacji niż oba w/w nie posiada swojego samochodu . Ilu polityków wzięło łapówki za taki stan rzeczy ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj