OponyOpony do samochodów dostawczych. Jakie kupić? Lepiej na nich nie oszczędzać

Opony do samochodów dostawczych. Jakie kupić? Lepiej na nich nie oszczędzać

Dobrej jakości ogumienie to jeden z kluczowych parametrów zapewniających mobilność samochodu dostawczego. Jak wybrać odpowiednie opony wzmocnione?

Samochody dostawcze są zazwyczaj eksploatowane w szczególny sposób. Jedne pokonują dalekie trasy, inne przewożą ciężkie ładunki, do tego często poruszają się też po mieście. Takie warunki to prawdziwe wyzwanie dla ogumienia. Opony samochodu dostawczego przede wszystkim powinny być wytrzymałe. I nie chodzi tu tylko o zdolność przenoszenia obciążenia dużymi ładunkami, ale także o odporność na uszkodzenia podczas podjeżdżania pod krawężniki czy pokonywania nierówności na drodze.

Dla właścicieli samochodów dostawczych nie bez znaczenia są też przekładające się na zużycie paliwa niskie opory toczenia oraz trwałość opon. Współczesne samochody dostawcze są często wyposażone w silniki o mocach sięgających nawet 200 KM i mogą się poruszać z dużymi prędkościami. Dlatego dla kierowców tego rodzaju pojazdów liczą się parametry, takie jak m.in. skuteczność hamowania w różnych warunkach czy przyczepność boczna.

Jakie opony wybrać do samochodu dostawczego?

Opony do aut dostawczych ContinentalKlienci chcący wybrać najlepsze ogumienie do samochodów dostawczych powinni sięgnąć po produkty segmentu premium zajmujące najwyższe miejsca w testach. Takie badania przeprowadzają niezależne organizacje, takie jak ADAC, oraz redakcje magazynów, m.in. Auto Bild czy Promobil. Czołowe lokaty zestawień z ostatnich lat zajmują produkty firmy Continental, takie jak VanContact 4Season czy VanContact Winter. Obecnie dostępne są najnowsze produkty niemieckiego koncernu, takie jak letni model VanContact Ultra oraz wielosezonowy VanContact A/S Ultra. Ogumienie Continentala z rodziny Ultra poza wysokimi osiągami zapewnia też wydłużoną żywotność.

Osoby szukające oszczędności mogą wybierać z produktów segmentów środkowego oraz budżetowego, jednak w tym przypadku należy zachować szczególną ostrożność. Po pierwsze powinno się unikać nieznanych, egzotycznych producentów. Chińskie ogumienie nie dość, że nie zapewnia często należytych osiągów, to niejednokrotnie nie jest wystarczająco wytrzymałe. Do tego w przypadku niepopularnych modeli dochodzi do problemów z dostępnością. W przypadku uszkodzenia czy zużycia ciężko dokupić opony pasujące do kompletu.

Najlepsze opony zimowe, letnie i wielosezonowe do samochodów dostawczych

Poniżej prezentujemy popularne modele opon do samochodów dostawczych różnych segmentów z podziałem na ogumienie letnie, zimowe oraz wielosezonowe. W zestawieniu uwzględniliśmy popularne modele znanych producentów zapewniające dobrą jakość i należyte parametry.

Segment premium

Opony letnie

 1. Continental VanContact Ultra
 2. Goodyear EfficientGrip Cargo 2
 3. Michelin Agilis 3

Opony zimowe

 1. Continental VanContact Winter
 2. Goodyear UltraGrip Cargo
 3. Pirelli Winter Carrier

Opony wielosezonowe

 1. Bridgestone Duravis All Season
 2. Continental VanContact A/S Ultra
 3. Michelin Agilis CrossClimate

Segment środkowy

Opony letnie

 1. Firestone Vanhawk 2
 2. Kleber Transpro
 3. Uniroyal RainMax 3

Opony zimowe

 1. Hankook I*cept LV RW12
 2. Nokian Snowproof C
 3. Uniroyal Snow Max 3

Opony wielosezonowe

 1. Firestone Vanhawk Multiseason
 2. Kleber Transpro 4S
 3. Uniroyal AllSeasonMax

Segment budżetowy

Opony letnie

 1. Barum Vanis 2
 2. Kormoran Vanpro B2
 3. Matador MPS 330 Maxilla 2

Opony zimowe

 1. Barum SnoVanis 3
 2. Kormoran Vanpro Winter
 3. Kumho Winter PorTran CW51

Opony wielosezonowe

 1. Barum Vanis AllSeason
 2. Kumho PorTran 4S CX11
 3. Matador MPS 400 Variant All Weather 2
Opony do aut dostawczych
Współczesne samochody dostawcze powinny być wyposażone w wytrzymałe opony zapewniające wysoki poziom przyczepności w różnych warunkach.
Redakcja poleca:

Czym się wyróżniają opony do samochodów dostawczych?

Na ile wystarczą opony? Wszystko o trwałości opon

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji