OponyOpona AllSeasonContact 2 – wielosezonowa nowość Continentala

Opona AllSeasonContact 2 – wielosezonowa nowość Continentala

Na rynku pojawiła się właśnie najnowsza opona niemieckiej marki Continental. Mowa o całorocznym modelu AllSeasonContact 2. Czym produkt różni się od znanego z dobrych parametrów poprzednika?

Sukces odniesiony przez ogumienie wielosezonowe na przestrzeni ostatnich kilku lat jest imponujący. Niezależne testy potwierdzają, że współczesne opony tego rodzaju to produkty oferujące wysoki poziom bezpieczeństwa we wszystkich warunkach. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kierowców rezygnuje z posiadania dwóch kompletów opon na rzecz jednego umożliwiającego jazdę przez cały rok. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i dziś użytkownicy opon wielosezonowych stawiają przed nimi najwyższe wymagania. Czy nowość koncernu Continental – model AllSeasonContact 2 – sprosta oczekiwaniom kierowców?

Z pewnością udało się to poprzednikowi wprowadzanej na rynek opony – modelowi AllSeasonContact. Produkt w latach 2018-2022 stawał 28 razy na podium w niezależnych testach porównawczych organizowanych przez redakcje magazynów motoryzacyjnych czy automobilkluby. Pierwszej generacji opona całoroczna firmy Continental zdobyła zaufanie kierowców dzięki dobremu zbilansowaniu. Zapewniała wysoki poziom bezpieczeństwa na suchym i mokrym asfalcie oraz na śniegu i na żadnej nawierzchni na zaskakiwała kierowcy.

Opona Continantal AllSeasonContact 2 – czym się wyróżnia?

Nowy model niemieckiego koncernu – opona Continantal AllSeasonContact 2 – została poddana przez producenta wyczerpującym testom na torach o różnych rodzajach nawierzchni, we wszystkich warunkach pogodowych. Wyniki porównania ze znanym z wysokich parametrów poprzednikiem wyglądają obiecująco. AllSeasonContact 2 zapewnia o 5 proc. krótszą drogę hamowania na suchej nawierzchni i o 4 proc. krótszą na mokrym asfalcie. W stosunku do poprzednika nowy produkt ma o 3 proc. lepsze własności jezdne na suchej i mokrej nawierzchni. Imponujący progres udało się uzyskać w trwałości opony. AllSeasonContact 2 umożliwia przejechanie aż o 15 proc. dłuższego dystansu w stosunku do poprzednika. Ponadto nowy model ma o 6 proc. niższe opory toczenia.

Continental AllSeasonContact 2

Taką poprawę osiągów udało się uzyskać dzięki wprowadzeniu nowatorskich rozwiązań w konstrukcji opony. Należą do nich m.in. bloki bieżnika w kształcie litery C zapewniające wysoką precyzję prowadzenia w połączeniu z rowkami w kształcie litery V skutecznie odprowadzającymi wodę. Jednak za sukcesem opony wielosezonowej stoi zawsze zaawansowana mieszanka gumowa. Nie inaczej jest i w tym przypadku. W oponie AllSeasonContact 2 inżynierowie zastosowali połączenie mieszanek Chili stosowanych w oponach letnich i zimowych. Za wysokie parametry w warunkach zimowych odpowiadają nowoczesne plastyfikatory, z kolei za dobre prowadzenie i krótką drogę hamowania na suchym asfalcie – specjalnie dobrane polimery. Opracowana specjalnie do mieszanki gumowej opony AllSeasonContact 2 kompozycja elastomerów pozwoliła na znaczne zwiększenie przebiegu opony.

Warto wiedzieć, że nowa opona całoroczna Continentala przystosowana jest do montażu w samochodach o różnych rodzajach napędu. Może być stosowana w autach spalinowych, hybrydach oraz pojazdach elektrycznych. Szczególnie użytkownicy samochodów na prąd nie muszą się obawiać o wytrzymałość, możliwość przenoszenia dużych mocy czy sprawność podczas hamowania ciężkiego pojazdu. Wszystkie opony AllSeasonContact 2 mają na ścianie bocznej oznaczenie EV-Compatible oznaczające przystosowanie ich do aut elektrycznych.

Opona Continantal AllSeasonContact 2 – rozmiary i inne parametry

Tabela rozmiarów najnowszej opony wielosezonowej Continentala jest imponująca. Tylko w 2023 r. znajdzie się na niej prawie 100 rozmiarów. Obejmuje opony o średnicach z zakresu 15-21 cali pasujących do samochodów osobowych, SUV-ów i vanów. W zależności od rozmiaru AllSeasonContact 2 może mieć indeks prędkości od T (190 km/h) do Y (300 km/h) oraz nośności od 77 (412 kg) do 112 (1120 kg). Dzięki tak szerokiej ofercie rozmiarów dostępne na rynku opony AllSeasonContact oraz AllSeasonContact 2 zapewniają prawie 88-procentowe pokrycie rynku dla samochodów osobowych.

Continental AllSeasonContact 2

Opony AllSeasonContact 2 uzyskały na unijnej etykiecie ocenę B w zakresie hamowania na mokrej nawierzchni, oporów toczenia oraz emitowanego hałasu. Wszystkie produkty wielosezonowe marki Continental posiadają na boku symbol płatka śniegu wymagany w okresie zimowym w wielu krajach Europy.

Polecamy również:

Opony wielosezonowe kiedyś i dziś. Jak się zmieniły opony całoroczne?

Kto może jeździć na oponach wielosezonowych?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji