NowościAktualnościNowy Ford Mustang – kiedy premiera? Co o nim wiemy?

Nowy Ford Mustang – kiedy premiera? Co o nim wiemy?

Aktualne wcielenie Forda Mustang zadebiutowało prawie 7 lat temu. Ostatnio dowiedzieliśmy się więcej na temat planowanego następcy. Poznaj szczegóły.

Ford Mustang to bez wątpienia jedna z ikon świata motoryzacji. Choć od premiery pierwszej generacji tego auta minęło już ponad 56 lat, to dopiero jego szóste wydanie oficjalnie trafiło do sprzedaży w Europie. Ostatnio coraz częściej mówi się na temat następcy obecnego modelu. Sprawdźmy, co wiadomo na ten temat.

Według najświeższych informacji nowy Mustang zadebiutuje pod koniec 2022 r. i pozostanie w produkcji aż do 2030 r. Z kolei poważniejszy lifting jest planowany na 2025 r. Pojawiają się nieoficjalne przypuszczenia, że siódma odsłona „dzikiego konia” będzie bazować na tej samej platformie, z której obecnie korzysta… Ford Explorer.

Co więcej, najmocniejszy Mustang będzie… hybrydą plug-in z napędem na cztery koła. Benzynowe V8 sprzęgnięte z silnikiem elektrycznym ma przekazywać moc na tylną oś, z kolei drugi „elektryk” ma odpowiadać za napędzanie przednich kół. Prawdopodobnie w niektórych sytuacjach (np. podczas spokojnego ruszania) Mustang będzie autem przednionapędowym, a dopiero przy mocniejszym dodaniu gazu dołączy spalinowa jednostka.

Klasyczne wersje napędowe V8 i EcoBoost również nie są wykluczone. Jednak można przypuszczać, że w obliczu zaostrzających się norm emisji spalin, w Europie będziemy mogli kupić jedynie wariant hybrydowy – podobnie jak to ma miejsce w przypadku wspomnianego Explorera. Na razie to wszystko są oczywiście tylko spekulacje.

Zobacz również:

Ford Mustang GT – najtańsze V8 na rynku w naszym teście

Źródło: Carscoops

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji