Włoski producent nie próżnuje i zaczyna rok od przedstawienia kilku interesujących nowości. Już niedługo do sprzedaży trafią nowy Fiat Tipo Cross Kombi oraz kolejne modele w wersji specjalnej RED. Dowiedz się więcej na ten temat.

We wrześniu ubiegłego roku Fiat rozpoczął współpracę z organizacją RED, która została założona 16 lat temu przez Bono (wokalistę zespołu U2) oraz Bobby’ego Shrivera (amerykańskiego prawnika, dziennikarza i aktywistę) w celu walki z pandemiami. Pierwszym efektem tego porozumienia był debiut całej rodziny „Pięćsetki” (500, 500e, 500X, 500L) w wersji specjalnej RED.

W tym roku gama RED zostanie rozszerzona o Pandę oraz Tipo, a w przypadku tego ostatniego doczekamy się także nowej wersji nadwoziowej. Ponadto włoski producent niewielkim zmianom poddał modele 500X oraz 500e. Przekonajmy się zatem, jakie nowości wkrótce znajdziemy w ofercie Fiata.

Fiat Tipo został odświeżony jesienią 2020 roku i wówczas jego gama wzbogaciła się o wersję Cross z nadwoziem hatchback. W tym tygodniu Włosi pokazali kolejną odmianę swojego bestsellera – Cross SW, czyli uterenowione kombi. Oprócz zwiększonego prześwitu, wyróżnikami tego modelu są czarne, matowe, 17-calowe felgi aluminiowe z diamentowym szlifem, zmienione wykończenia grilla, detale ze szczotkowanego chromu oraz reflektory i tylne światła Full LED.

To właśnie na Tipo Cross Kombi (oraz wariancie hatchback) bazuje nowa wersja RED. Samochód w tej specjalnej odmianie rozpoznamy po logo (RED) umieszczonym na słupkach B i nadwoziu w kolorze Czerwonym Passione. Klienci będą mieli do wyboru jeszcze trzy inne lakiery – Szary Colosseo, Biały Gelato oraz Czarny Cinema, każdy łączony z czerwonymi obudowami lusterek. We wnętrzu auta czekają siedzenia pokryte tapicerką z włókna SEAQUAL MARINE PLASTIC, które jest wytwarzane z tworzyw sztucznych odzyskanych z dna morskiego.

Wersja specjalna RED zagości także w ofercie Fiata Panda. Opisywana odmiana bazuje na wariancie City Cross, a z zewnątrz wyróżnia się identycznymi detalami i paletą kolorów nadwozia, co w przypadku Tipo. Wnętrze tego modelu również wykończono tapicerką z włókna SEAQUAL MARINE PLASTIC.

Fiat 500X na rok modelowy 2022 zyskał odświeżony wygląd za sprawą nowego emblematu „500” z przodu oraz logo z napisem „FIAT” na pokrywie bagażnika, dzięki czemu jeszcze bardziej upodobnił się do elektrycznego Fiata 500. Warto przy okazji wspomnieć, że w gamie tego włoskiego crossovera znajdziemy dwie wersje nadwoziowe – Hatchback oraz Dolcevita z miękkim, otwieranym dachem.

Testowany przez nas niedawno Fiat 500e RED także doczekał się istotnej nowości na rok 2022. Mowa o schowku z funkcją sterylizacji lampą UV-C. Według badań laboratoryjnych, promieniowanie UV-C skutecznie zabija ponad 99% wirusów oraz bakterii i może być wykorzystane do zdezynfekowania smartfona, kluczy do domu czy innych drobnych przedmiotów codziennego użytku. Niebieska kontrolka umieszczona na schowku wraz z sygnałem dźwiękowym informują o zakończeniu 3-minutowego cyklu dezynfekcji.

Fiat 500e RED ze schowkiem z funkcją sterylizacji lampą UV-C oraz nowa Panda RED będą dostępne do zamawiania jeszcze w tym miesiącu. Natomiast na możliwość zamówienia nowej gamy Tipo oraz odświeżonego 500X trzeba poczekać do lutego 2022.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj