NowościAktualnościMazda oferuje nowe części do kultowego MX-5

Mazda oferuje nowe części do kultowego MX-5

Mazda należy do grona producentów, którzy nie zapominają o właścicielach starszych, klasycznych modeli. W ASO można zamówić nowe części do MX-5 pierwszej generacji.

Niemieckie koncerny, takie jak Mercedes czy Porsche, od dawna mają w swojej ofercie współcześnie produkowane części do zabytkowych modeli. Ostatnio także Japończycy zaczęli wytwarzać podzespoły do starszych aut, czego dobrym przykładem jest Toyota, która zapewnia wsparcie m.in. dla posiadaczy Supry A70 i Supry A80 oraz unikatowego 2000 GT.

Teraz Mazda pochwaliła się, że w jej ASO można zamawiać fabrycznie nowe elementy do MX-5 pierwszej generacji (NA). W ofercie znajdziemy 117 różnych części dla wersji LHD (ruch prawostronny) oraz 156 podzespołów do samochodów przystosowanych do ruchu lewostronnego (RHD). Tak szeroka oferta oryginalnych zamienników z pewnością ułatwi właścicielom przeprowadzenie renowacji tego kultowego roadstera.

Przedstawiciele Mazdy konsultowali się z wieloma specjalistami i miłośnikami tych aut, aby mieć pewność, że wprowadza na rynek najbardziej poszukiwane części. Właśnie dlatego w ASO japońskiej marki można kupić m.in. opracowane na nowo, miękkie pokrycie dachu wykonane z materiału identycznego jak w oryginale oraz lżejsze i bardziej wytrzymałe felgi aluminiowe, dostarczane przez firmę Enkei Wheels.

Co istotne, wszystkie podzespoły są produkowane w Japonii z wykorzystaniem nowoczesnych metod i przy użyciu najwyższej jakości materiałów. Pozwala to udoskonalić konstrukcję sprzed 30 lat, przy jednoczesnym zachowaniu klasycznego wyglądu.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji