NowościAktualnościMapy Google z udogodnieniami, jakich nie było. Zmiany zachwycają

Mapy Google z udogodnieniami, jakich nie było. Zmiany zachwycają

Dzięki nowym funkcjom w Google Maps kierowca zaoszczędzi dużo czasu na poszukiwaniu lokalizacji. Sprawdź, jak dużo w Mapach Google zmieni sztuczna inteligencja.

Konkurencja nie śpi i Mapy Google dwoją się i troją, by nadal wyznaczały trendy wśród darmowych nawigacji online. Świadczy o tym m.in. niedawne odświeżenie kolorów map, dodanie efektownego widoku 3D i udostępnianie coraz większej liczbie użytkowników informacji o pogodzie i czystości powietrza. Tym razem gigant z Mountain View poszedł o krok dalej i zapowiada przełomowe wręcz zmiany, które przydadzą się nie tylko kierowcom, ale i osobom rzadko korzystającym z nawigacji. Czego należy się w niedługim czasie spodziewać w Mapach Google?

Sztuczna inteligencja w Mapach Google. Do czego się przyda?

Aktualnie w fazie testów są nowe funkcje Google Maps oparte o sztuczną inteligencję. Miałaby ona „wyręczyć” użytkownika od przeglądania lokalizacji celem wyboru tej najbardziej odpowiedniej (np. restauracji czy kina). Oprócz tego AI mogłaby po prostu zainspirować użytkownika do odwiedzenia danego miejsca lub wręcz ułożyć dla niego plan dnia, np. podczas zwiedzania miasta. W jaki sposób? Po wydaniu aplikacji polecenia błyskawicznie przeszukałaby cały internet celem znalezienia najlepiej pasujących wyników. Posiłkowałaby się tym samym obszerną bazą miejsc (jest ich ponad 250 milionów) i udostępniała od razu ich zdjęcia wraz z opiniami innych użytkowników. Byłaby to zatem doskonała opcja do szybkiego wyszukania np. restauracji serwujących dania wege albo miejsc o najwyższych ocenach.

Google chwali się jeszcze innymi możliwościami swojej nawigacji wspomaganej sztuczną inteligencją. Nowa wersja Google Maps miałaby bowiem także proponować lokalizacje, które warto zwiedzić w danym miejscu, a nawet dopasować je do aktualnej pogody. Tym samym w deszczowy dzień otrzymywalibyśmy propozycje udania się np. do kina albo do teatru. Wszystko zależałoby od pytania zadanego przez użytkownika.

AI w Google Maps. Kiedy trafi do aplikacji?

Sztuczna inteligencja w Mapach Google zapowiada się obiecująco, lecz raczej nie ma co oczekiwać, że kooperacja od razu będzie przebiegała bez wpadek i błędów. Na weryfikacje tego udogodnienia przyjdzie jeszcze poczekać, ponieważ w pierwszej kolejności trafi ona do wybranych miejsc w Stanach Zjednoczonych. Według zapewnień Google’a, AI w przyszłości pojawi się także w Mapach Google na terenie innych krajów.

Redakcja poleca:

Jaki jest mandat za używanie Google Maps?

Jak udostępnić trasę w Google Maps?

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji