NowościAktualnościKolejne auta rozbite przez Euro NCAP. Poznaj ich wyniki

Kolejne auta rozbite przez Euro NCAP. Poznaj ich wyniki

Euro NCAP udostępniło wyniki najnowszej serii testów zderzeniowych. Eksperci ocenili poziom bezpieczeństwa 5 modeli. Sprawdź szczegóły.

W ostatniej serii prób zderzeniowych Euro NCAP przetestowano Opla Mokka oraz najnowsze wcielenie Renault Kangoo, a trzy kolejne modele oceniono „zaocznie”. W przypadku Mercedesów GLA oraz EQA ze względu na ich bliskie pokrewieństwo z klasą B przyjęto rezultat uzyskany przez tego niemieckiego minivana w 2019 roku (5 gwiazdek). Z tego samego powodu Cupra Leon otrzymała identyczną notę jak Seat Leon, na którym bazuje (również 5 gwiazdek).

Nowy Opel Mokka w kategorii ochrony dorosłych zdobył 73%, ochronę dzieci oceniono na 75%, a ochronę pieszych – na 58%. Natomiast za standardowe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa ten miejski crossover zdobył 64%. Po zsumowaniu wszystkich punktów Mokka zdobyła 4 gwiazdki.

Opel Mokka
Opel Mokka

Renault Kangoo 3. generacji uzyskało 78% za ochronę dorosłych, 87% za ochronę dzieci i 67% za ochronę pieszych. Z kolei wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa oceniono na 72%. Ostateczny wynik to 4 gwiazdki.

Renault Kangoo
Renault Kangoo
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji