PoradyPoradyIle kosztuje lakierowanie drzwi samochodu?

Ile kosztuje lakierowanie drzwi samochodu?

Zarysowania i odpryski lakieru na powierzchni drzwi bardzo szpecą samochód. Nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się, ile kosztuje lakierowanie drzwi auta.

Drzwi auta są bardzo narażone na uszkodzenia w wyniku uderzeń kamieniami, drzwiami innych pojazdów czy obtarcia o krzaki czy twardsze przedmioty. Wszystko to sprawia, że lakierowanie drzwi wcale nie musi być konieczne z powodu stłuczki czy działalności wandali.

Lakierowanie drzwi niestety należy do dosyć trudnych czynności. Oczywiście przy założeniu, że chcemy zlecić solidne wykonanie tej usługi. By zrozumieć dlaczego, wystarczy spojrzeć na drzwi. Znajdują się na nich elementy dekoracyjne, obramowania szyb, klamki, zamki. Wszystko to nierzadko trzeba „rozbroić” na czas lakierowania.

Dodatkowym problemem jest dobór koloru, który sprawi, że odświeżone drzwi nie będą wizualnie odcinały się od sąsiadujących błotników czy słupków dachu. By kolorystyka była spójna, konieczne może być tzw. cieniowanie elementów, co może podwoić koszt lakierowania drzwi.

Samo lakierowanie drzwi może kosztować 500-2000 zł. Kto szuka oszczędności, może zawieźć do warsztatu zdemontowane z auta drzwi z wyjętymi elementami.

Korzystną finansowo alternatywą jest zakup używanych drzwi w tzw. kolorze. Warto je dobrać na podstawie rocznika pojazdu i kodu lakieru (o ile sprzedający nimi dysponuje). Istotna jest też przeszłość. Jeżeli używane drzwi były już lakierowane, albo w naszym aucie były lakierowane błotniki, spasowanie kolorystyczne może nie być idealne.

Redakcja poleca: Ile kosztuje lakierowanie przedniego i tylnego błotnika?

Warto również pamiętać, że trudno trafić na używane drzwi w świetnym stanie. Dostępne zwykle mają większe lub mniejsze uszkodzenia, a nawet ogniska korozji. Trzeba policzyć, czy koszty zakupu oraz przesyłki nie przewyższą kwoty na lakierowanie naszych drzwi.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji