NowościRozrywkaNajpopularniejsze modele Hyundaia

Najpopularniejsze modele Hyundaia

W 2021 roku Hyundai sprzedał na całym świecie blisko 4 miliony samochodów, z czego ponad 500 tysięcy w Europie. Sprawdź, które modele tej marki cieszyły się największą popularnością na Starym Kontynencie.

  • Najpopularniejsze modele Hyundaia w Europie w 2021 roku

Hyundai Motor Company to działający od 1967 roku południowokoreański producent samochodów z siedzibą w Seulu. Bogate portfolio firmy obejmuje modele osobowe, sportowe, dostawcze i ciężarowe, a także hybrydowe i elektryczne. W 2015 roku ze struktur przedsiębiorstwa wyodrębniono markę Genesis, która specjalizuje się w autach luksusowych. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie najchętniej kupowanych modeli Hyundaia w Europie, a także listę samochodów nieoferowanych w naszym kraju oraz tych już nieprodukowanych.

1. Hyundai Tucson (149 170 szt.)

Hyundai Tucson w swoim najnowszym wydaniu został zaprezentowany we wrześniu 2020 roku. Koreański SUV w aktualnym wcieleniu zyskał atrakcyjny wygląd i bogate wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa, a także nowoczesne gamę silnikową. Paleta dostępnych jednostek napędowych obejmuje bowiem silniki benzynowe z układem mild hybrid 48V oraz klasyczną hybrydę i hybrydę plug-in.

Hyundai Tucson

Hyundai Tucson – opis wersji i cennik

2. Hyundai Kona (108 761 szt.)

Hyundai Kona zadebiutował w salonach sprzedaży w 2017 roku, a trzy lata później pokazany został model po liftingu. W ramach modernizacji koreański crossover otrzymał nową „twarz” oraz przeprojektowany kokpit, a lista wyposażenia została uzupełniona m.in. o nowe systemy bezpieczeństwa oraz zaktualizowane multimedia. W szerokiej gamie modelu znalazło się miejsce zarówno dla sportowej odmiany N o mocy 280 KM, jak i oszczędnych wersji hybrydowej oraz elektrycznej.

Hyundai Kona

Hyundai Kona – opis wersji i cennik

3. Hyundai i20 (62 178 szt.)

Hyundai i20 trzeciej generacji został przedstawiony w lutym 2020 roku, a kilka miesięcy później światło dzienne ujrzał sportowy wariant N z 204-konnym silnikiem 1.6 T-GDI. Nowy model jest szerszy i dłuższy od poprzednika oraz ma większy rozstaw osi, dzięki czemu oferuje przestronniejszą kabinę. Warto dodać, że podstawowa jednostka benzynowa 1.2 MPI (84 KM) za dopłatą może być wyposażona w instalację LPG.

Hyundai i20

Hyundai i20 – opis wersji i cennik

4. Hyundai i30 (58 179 szt.)

Hyundai i30 trzeciej generacji zadebiutował w 2016 roku, a na początku 2020 roku doczekał się liftingu. Klienci mają do wyboru trzy wersje nadwoziowe: 5-drzwiowego hatchbacka, funkcjonalne kombi (Wagon) oraz atrakcyjnie stylizowanego liftbacka (Fastback). Zwieńczenie oferty stanowi wersja N, która ma pod maską benzynowy silnik 2.0 T-GDI i występuje w dwóch wariantach mocy – 250 KM i 280 KM.

Hyundai i30

Hyundai i30 – opis wersji i cennik

5. Hyundai i10 (57 013 szt.)

Pierwszy Hyundai i10 został pokazany w 2007 roku, natomiast w 2019 roku przedstawiono trzecie wcielenie tego modelu, które podobnie jak poprzednicy jest dostępne wyłącznie jako 5-drzwiowy hatchback. Gama silnikowa obejmuje trzy silniki benzynowe – dwa wolnossące (1.0 MPI/67 KM i 1.2 MPI/84 KM) oraz turbodoładowany 1.0 T-GDI o mocy 100 KM, zarezerwowany dla usportowionej wersji N Line.

Hyundai i10

Hyundai i10 – opis wersji i cennik

6. Hyundai Ioniq (23 733 szt.)

W 2016 roku do sprzedaży trafił Hyundai Ioniq w wersjach hybrydowej oraz elektrycznej, a rok później ofertę uzupełnił wariant plug-in. Cała gama doczekała się odświeżenia w 2019 roku, jednak najistotniejszych zmian doczekał się „elektryk”, który zyskał mocniejszy silnik (136 KM zamiast 120 KM) oraz większą baterię (38,3 kWh zamiast 28 kWh).

Hyundai Ioniq Electric

Hyundai Ioniq Electric – opis wersji i cennik

7. Hyundai Ioniq 5 (21 585 szt.)

Hyundai Ioniq 5 zadebiutował w ubiegłym roku i jest pierwszym modelem z nowej submarki koreańskiego producenta. Ten elektryczny crossover został wyposażony w sporo interesujących rozwiązań, jak m.in. ruchoma konsola środkowa Universal Island oraz funkcja Vehicle-to-Load (V2L), która pozwala na podłączenie do dowolnego urządzenia elektrycznego (samochód służy wówczas jako źródło prądu do zasilania np. laptopa).

Hyundai Ioniq 5

Hyundai Ioniq 5 – opis wersji i cennik

8. Hyundai Bayon (16 492 szt.)

Hyundai Bayon został oficjalnie pokazany na początku marca zeszłego roku. Ten miejski crossover jest pozycjonowany poniżej Kony, a jego nazwa nawiązuje do miasta Bayonne (Bajonna) leżącego w południowo-zachodniej Francji. Gama silnikowa tego modelu obejmuje wyłącznie silniki benzynowe, w tym wariant zasilany LPG.

Hyundai Bayon

Hyundai Bayon – opis wersji i cennik

9. Hyundai Santa Fe (10 962 szt.)

Hyundai Santa Fe 4. generacji został przedstawiony w 2018 roku, a dwa lata później doczekał się poważnej modernizacji. Z zewnątrz odświeżony model wygląda bardzo podobnie (od poprzednika różni się przede wszystkim inaczej stylizowanym przodem), jednak otrzymał zupełnie nową platformę, dzięki której w ofercie mogły pojawić się nowe wersje silnikowe – hybryda oraz hybryda plug-in.

Hyundai Santa Fe

Hyundai Santa Fe – opis wersji i cennik

10. Hyundai Elantra (1979 szt.)

Hyundai Elantra w aktualnej odsłonie został przedstawiony w marcu 2020 roku, jednak jego rynkowy debiut w Polsce nastąpił dopiero w lutym zeszłego roku. W porównaniu z poprzednią generacją, najnowsze wcielenie koreańskiego sedana zyskało bardziej wyrazisty design, jak również nowoczesne multimedia i zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Pod maską Elantry znajdziemy wolnossącą jednostkę 1.6 MPI (123 KM).

Hyundai Elantra

Hyundai Elantra – opis wersji i cennik

11. Hyundai Staria (389 szt.)

Hyundai Staria to futurystycznie wyglądający minivan, który ujrzał światło dzienne w zeszłym roku. Jego wymiary to 5,25 m długości, 2,0 m szerokości i tyle samo wysokości, natomiast rozstaw osi wynosi 3,27 m. Paleta dostępnych jednostek napędowych obejmuje wolnossący, benzynowy silnik 3.5 MPI o mocy 272 KM oraz turbodiesla 2.2 CRDi o mocy 177 KM.

Hyundai Staria

Najlepsze używane minivany – przegląd rynku

12. Hyundai Nexo (264 szt.)

Hyundai Nexo to zasilany wodorem SUV, który jest produkowany od 2018 roku. Przednie koła w tym aucie napędza 163-konny silnik elektryczny, a energia potrzebna do jego zasilania powstaje w ogniwach paliwowych, gdzie wskutek reakcji wodoru z tlenem uwalniane są elektrony tworzące prąd. Deklarowany zasięg Nexo na jednym tankowaniu to 666 km, jednak przedstawicielom australijskiego oddziału marki udało się przejechać blisko 900 km.

Hyundai Nexo

Hyundai Nexo – rekord zasięgu dla SUV-a na wodór

Dane: JATO Dynamics

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji