NowościAktualnościBridgestone Weather Control A005 EVO – nowa opona wielosezonowa

Bridgestone Weather Control A005 EVO – nowa opona wielosezonowa

Bridgestone Weather Control A005 EVO to nowa opona całoroczna, która wkrótce trafi do sprzedaży. Dowiedz się więcej na jej temat.

Bridgestone wprowadza na rynek drugą generację swojej flagowej opony wielosezonowej. Przy projektowaniu modelu A005 EVO producent skupił się przede wszystkim na zapewnieniu najwyższego bezpieczeństwa przez cały rok. Poprawie uległy także parametry ogumienia w warunkach zimowych. Nowa opona ma zapewniać o 3% lepszą przyczepność na śniegu, o 3% krótszą drogę hamowania na ośnieżonej nawierzchni oraz o 4% skuteczniejszą trakcję w slalomie.

Należy przypomnieć, że to właśnie kiepskie właściwości na zaśnieżonej nawierzchni były piętą achillesową poprzednika. Bridgestone Weather Control A005 w naszym teście opon bardzo dobrze wypadł podczas prób na suchym i mokrym asfalcie, ale okazał się najsłabszy na śniegu. Teraz ma się to zmienić.

Bridgestone A005 EVO

Udoskonalona konstrukcja ogumienia zapewnia również większą trwałość i równomierne zużycie bez względu na porę roku. Równie istotny jest fakt, że Bridgestone Weather Control A005 EVO wytrzymuje te same przebiegi, co letnie opony tej firmy. Nowy model posiada klasę A w przyczepności na mokrej nawierzchni oraz klasy B/C pod względem oporu toczenia na etykiecie UE, jak również pełne oznakowanie zimowe – 3 Peak Mountain Snow Flake (3PMSF).

Bridgestone Weather Control A005 EVO pojawi się w sprzedaży już w lipcu tego roku. Nowa opona będzie dostępna aż w 94 rozmiarach, od 15 do 21 cali, co pozwoli dobrać odpowiednie ogumienie do większości aut osobowych i SUV-ów. W ofercie znajdzie się też osiem popularnych rozmiarów wyposażonych w technologię DriveGuard Run-Flat Technology (RFT), dzięki której w przypadku uszkodzenia opony, kierowcy zachowują kontrolę nad autem i mogą przejechać nawet 80 km z prędkością do 80 km/h.

Zobacz również:

Dla kogo są opony wielosezonowe?

Jakie powinny być opony wielosezonowe?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji