NowościAktualności25 lat i koniec. Odchodzi legendarne coupe

25 lat i koniec. Odchodzi legendarne coupe

Po trwającej ćwierć wieku „karierze” Audi ogłosiło oficjalne zakończenie produkcji swojego przełomowego modelu. Czy doczeka się on następcy?

Obecnie w motoryzacji nie ma już miejsca na samochody niszowych segmentów. Producenci w pełni skupiają się na projektowaniu modeli mogących przynieść realny zysk, co w dobie postępującej elektromobilności wymaga poświęcenia jeszcze większych rezerw finansowych. Inna sprawa, że niektóre auta po prostu straciły na zainteresowaniu – tak się stało np. z minivanami. Ale nie tylko. Coraz trudniej znaleźć w ofercie producentów samochody stawiające na pierwszym miejscu osiągi i przyjemność z jazdy. Dlatego też trochę nie dziwi fakt, że z gamy Audi definitywnie zniknął sportowy model.

Audi TT. Czy to koniec produkcji?

Mowa oczywiście o Audi TT, którego „koniec” zapowiadano już od dawna, ale wciąż utrzymywano jego produkcję przy jednoczesnym wprowadzaniu kolejnych wersji limitowanych. Tym razem już oficjalnie wiadomo, że 10 listopada 2023 roku z fabryki w Győr na Węgrzech zjechał ostatni egzemplarz Audi TT. To 320-konna odmiana TTS w kolorze Chronos Gray Metallic z ozdobnikami wykonanymi z ciemnego chromu. Finalna „tetetka” jest egzemplarzem numer 662 762, bowiem dokładnie tyle sztuk wyprodukowano przez 25 lat „kariery” sportowego Audi na rynku. W tym czasie doczekał się trzech generacji, z których ostatnią (8S) produkowano najdłużej, bo 9 lat (od 2014 roku).

Audi TT
Wszystkie generacje Audi TT oferowano jako „zamknięte” coupe lub roadstera.

Audi TT – cena. Czy jeszcze można kupić nowe Audi TT?

Zainteresowani nowym Audi TT nie mogą tym samym dłużej czekać, bo to ostatni moment na zakup. Samochód jeszcze widnieje w cennikach Audi – w chwili pisania artykułu kosztował minimum 256 640 zł lub 296 200 zł w przypadku wariantu TTS. Niewykluczone jednak, że te auta szybko znajdą nowych nabywców. Wszystko wskazuje bowiem na to, że dotychczasowa „tetetka” była ostatnią i następcy już nie będzie. Audi przygotowuje teraz węgierską fabrykę do wytwarzania nowej Cupry Terramar, która zastąpi w gamie Atecę. Tym samym Audi TT raczej już nie wróci na rynek w dotychczasowej odsłonie.

Polecamy nasze artykuły o używanych Audi TT:

Używane Audi TT 8N (1998-2006) – opinie użytkowników

Używane Audi TT 8J (2006-2014) – opinie użytkowników

Audi TT 8N
Audi TT 8N (1998-2006)
Audi TT 8J
Audi TT 8J (2006-2014)
Audi TT 8S
Audi TT 8S (2014-2023)
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji