NowościAktualnościZgubione tablice rejestracyjne. Zgłoś się tam, a je odzyskasz

Zgubione tablice rejestracyjne. Zgłoś się tam, a je odzyskasz

Istnieje szansa, że kierowcy odzyskają zgubione w ostatnim czasie tablice rejestracyjne. Gdzie trzeba się udać, by je odebrać?

Wątpliwa jakość ramek na rejestracje lub niewłaściwy sposób montażu tablic sprawiają, że właściciele samochodów nieustannie „gubią” gdzieś tablice rejestracyjne. Jako że wyrobienie nowych „blach” wymaga wizyty w wydziale komunikacji i późniejszego oczekiwania na wydanie tablic, nierzadko podejmują oni próby odnalezienia ich na trasie, którą się niedawno poruszali. Poszukiwania nie zawsze kończą się jednak sukcesem i nie pozostaje nic innego jak złożenie wniosku o wydanie wtórnika zgubionej tablicy rejestracyjnej.

Zgubione tablice rejestracyjne. Jest nadzieja dla kierowców z Gniezna

W ostatnich dniach problem utraty „blach” dotknął wielu kierowców z Gniezna. Wskutek szalejącej tam nawałnicy ulice i zaparkowane na nich samochody zalała woda. Żywioł nie tylko zniszczył auta, ale pochłonął też wiele tablic rejestracyjnych, które później w losowych miejscach odnajdywali mieszkańcy miasta. Jak się okazuje, znalezione rejestracje zostały zabezpieczone i są możliwe do odzyskania przez kierowców, którzy ucierpieli w wyniku ostatniego gradobicia. Gdzie trzeba się udać celem odbioru tablic?

Od poniedziałku 20 maja 2024 r. na terenie Gniezna znaleziono około 270 tablic rejestracyjnych. Większość z nich trafiła z powrotem do właścicieli, jednak gnieźnieńska policja udostępniła listę kilkudziesięciu „blach”, które nadal czekają na odbiór. Większość to lokalne tablice PGN, jednak wśród „zgub” znajduje się też kilka poznańskich, warszawskich i pochodzących z sąsiednich powiatów.

Aby odzyskać zgubione rejestracje, wystarczy udać się do siedziby Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie (ul. Papieża Jana Pawła II 2), Straży Miejskiej w Gnieźnie (ul. Pocztowa 11) lub do Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie (ul. Papieża Jana Pawła II 9/10). Być może właśnie w którymś z tych miejsc czekają na nas utracone „blachy”.

Redakcja poleca:

Co zrobić, gdy zgubimy tablicę rejestracyjną?

Jak wyrobić wtórnik tablicy rejestracyjnej?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji