ElektromobilnośćTesla szybka jak Ferrari 488 Pista. I to na torze wyścigowym!

Tesla szybka jak Ferrari 488 Pista. I to na torze wyścigowym!

Tesla zmieniła spojrzenie na elektryczne auta – nie tylko zadbała o ich wygląd i zasięg, ale również osiągi, które nie bledną nawet w konfrontacji z prawdziwie sportowymi modelami.

Renault Megane III RS czy Ferrari 488 Pista to samochody, których torowych możliwości chyba nikt nie będzie poddawał w wątpliwość. Czy na krętej nice wyścigowego obiektu kroku będzie im w stanie dotrzymać Tesla Model 3 w wersji Long Range Performance?

Redakcja poleca: Piekło zamarzło! Elektryczna Cobra. Na szczęście ma 1000 Nm

Odpowiedź tylko pozornie wydaje się prosta. Co prawda Tesla oferuje 510 KM i 660 Nm, do 100 km/h przyspiesza w 3,4 s, a na odpowiednio dużej prostej uzyska nawet 261 km/h, ale nie można zapominać, że auto waży 1,9 tony, a napęd na obie osie jest sterowany przez komputer, który samodzielnie decyduje, ile z 210 i 300 KM ma trafić odpowiednio na przednią i tylną oś, co w torowych warunkach niekoniecznie może być zaletą.

Kierowca Tesli udowodnił jednak, że prowadzony wprawną ręką „elektryk” jest w stanie dotrzymać kroku Ferrari 488 Pista, a zostawić w tyle kultowe Megane III RS. Oczywiście przeciwnicy elektromobilności stwierdzą, że wpływ na ostateczny wynik torowych potyczek miały umiejętności poszczególnych kierowców. Nawet najbardziej utalentowany szofer nie zdziałałby jednak dużo, gdyby Tesla Model 3 źle prowadziła się po zakrętach.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji